Արթուր և Արտակ Սարգսյաններն ազատ են արձակվել
Արթուր և Արտակ Սարգսյաններն ազատ արձակվեցին քննչականից, այս մասին հայտնել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
Ավելի վաղ Բաբայանը գրել էր. «Երևանի Քննչական կոմիտեի ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ինձ, որպես Արտակ և Արթուր Սարգսյանների պաշտպան, թույլ չեն տալիս հանդիպել պաշտպանյալներիս հետ, այդպիսով խոչընդոտելով փաստաբանական գործունեությանը:
Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին հիշեցնում եմ, որ ազատությունից զրկված անձանց հետ փաստաբանների տեսակցությունն արգելելը քրեական օրենսգրքով նախատեսված արարք է»։

Артур и Артак Саргсяны освобождены
Артур и Артак Саргсяны освобождены из-под стражи, они вышли из следственного комитета, сообщил адвокат Арсен Бабаян.
Ранее Бабаян написал: «В отделе по расследованию тяжких преступлений Следственного комитета Еревана мне, как адвокату Артака и Артура Саркисянов, не разрешают встретиться с моими подзащитными, тем самым препятствуя адвокатской деятельности.
Я напоминаю председателю Следственного комитета Аргишти Кярамяну, что запрет на свидания адвокатов с лицами, лишенными свободы, является деянием, предусмотренным Уголовным кодексом».