Ուժային կառույցները ստիպված էին ուժ կիրառել. Վահագն Խաչատուրյան
Իրականում ամեն ինչ պետք է տեղի ունենա իրավական դաշտում, օրենքի շրջանակներում, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը՝ անդրադառնալով նախօրեին Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած իրադարձություններին։
«Եվ մենք շատ անգամներ զգուշացրել ենք այն մարդկանց, ովքեր կազմակերպել են միտինգները` զերծ մնացեք ավելորդ լարվածությունից, առավել ևս, իշխանության ներկայացուցիչների նկատմամբ օրինազանցություն մի արեք։ Բայց, ցավոք, իրենց պահվածքն այլ էր, և ուժային կառույցները ստիպված էին իրականում անել այն գործողությունը, որը պարտավոր էին անել»,-ասաց Վահագն Խաչատուրյանը։
Նա ասաց նաև. «Վստահ եղեք՝ իշխանությունը՝ գործադիր, օրենսդիր մարմինները, մենք ոչ մեկս հակված չենք մեր որևէ քաղաքացու վիճակը վատացնել կամ ստիպված լինել ուժով կարգի հրավիրել»։

Ваагн Хачатурян: Силовым структурам пришлось применить силу
На самом деле все должно происходить в правовом поле, в рамках закона, сказал в беседе с журналистами президент Армении Ваагн Хачатурян, сославшись на события, произошедшие вчера на проспекте Баграмяна.
"И мы много раз предупреждали людей, организовавших митинги, чтобы они воздерживались от излишней напряженности, тем более не совершали преступлений против представителей власти. Но, к сожалению, их поведение было иным, и силовым структурам пришлось фактически совершить то действие, которое они были обязаны совершить", - сказал Ваагн Хачатурян.
Он также сказал: «Будьте уверены, власти, исполнительные, законодательные органы, никто из нас не склонен ухудшать положение кого-либо из наших граждан или наводить порядок силой».