Հայ ժողովուրդը միշտ եղել է եկեղեցու կողքին, պետք է համախմբվենք հոգևոր արժեքների շուրջ․ Սամվել Կարապետյան
13/06/2024 17:33
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել Երևանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ․
«Կոչ եմ անում բոլոր կողմերին զերծ մնալ ցանկացած հռետորաբանությունից կամ գործողություններից, որոնք կարող են հանգեցնել մարդկային զոհերի։ Ներկայիս քաղաքական ճգնաժամի պայմաններում կարևոր է գործել պատասխանատու, հարգանք ցուցաբերել միմյանց նկատմամբ, ձգտել երկխոսության և իրավիճակի խաղաղ հանգուցալուծման:
Ցանկացած բաժանում (հայերի և արցախցիների) ներկա իրավիճակում վտանգավոր է։ Դարերի ընթացքում եկեղեցու շնորհիվ պահպանվել է ժողովրդի ինքնությունն ու ֆիզիկական գոյությունը։ Հայ ժողովուրդը միշտ կանգնած է եղել եկեղեցու կողքին և այսօր, առավել քան երբևէ, մենք պետք է համախմբվենք հոգևոր արժեքների շուրջ, թույլ չտանք եկեղեցու առճակատումը, բաժանումը ժողովրդի հետ»։

Самвел Карапетян: Армянский народ всегда был рядом с церковью, мы должны объединиться вокруг духовных ценностей
13/06/2024 17:43
Президент и основатель группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян выступил с заявлением относительно внутриполитической ситуации, сложившейся в Ереване.
«Я настоятельно призываю все соответствующие стороны воздержаться от любых форм риторики или действий, которые могут привести к человеческим жертвам. При текущем политическом кризисе, сложившейся в стране, важно действовать ответственно, проявлять уважение друг к другу, стремиться к диалогу и мирному разрешению ситуации.
Я верю, что коллективными усилиями возможно преодолеть этот вызов и обеспечить безопасность, стабильность для всех граждан страны, не разделяя их по каким бы то ни было признакам. Это является важнейшим  приоритетом. Сегодня часто приходится слышать противопоставление «армяне» и «арцахцы». Армянский народ един, и мы вместе переживаем все события на нашей общей Родине. Любое разделение в текущей ситуации опасно», — отметил Карапетян.