Իմ ներկայությամբ ՔՊ չորս պատգամավորի թույլ են տալիս մտնել ԱԺ, իսկ ինձ ասում են՝ ձեզ չի թույլատրվում. Սեյրան Օհանյան
13/06/2024 13:28
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը գրել է.
«Կան մարդիկ, ովքեր մեկ անգամ ստելուց հետո, այնուամենայնիվ, պատիվ ունենալով, նախընտրում են լռել՝ իրենց սուտը մոռացության տալու կամ ներման արժանացնելու նպատակով։
Սակայն, ինչպես ամեն օր տեսնում ենք, Հայաստանում իշխող ուժը ստում է ըստ անհրաժեշտության, երբ հարկ է համարում, և հետո, պատիվ չունենալով, ոչ միայն չի լռում, այլև ավելի մեծ ստեր է հորինում կամ այլ մեղավորներ նշանակում՝ սեփական կաշին փրկելու համար։
Դա է վկայում այսօրվա հերթական միջադեպը ԱԺ դահլիճում, որին անդրադառնում եմ՝ որպես փաստ ներկայացնելով գործընկերներիս հետ կատարվածի տեսագրությունը։
Այսօր առավոտյան Դեմիրճյան փողոցի ԱԺ պատգամավորական մուտքում իմ ներկայությամբ ՔՊ չորս պատգամավորների թույլ են տալիս մտնել ԱԺ տարածք, իսկ ինձ ասում են՝ ձեզ չի թույլատրվում, դիմեք աշխատակազմի ղեկավարին։ Ստիպված զանգ եմ կատարում Դավիթ Առաքելյանին, նա էլ Ալեն Սիմոնյանին, որից հետո միայն ինձ թույլ են տալիս անցակետից ներս անցնել։ Եվ ես հերթական անգամ համոզվում եմ, որ փոքրոգի մարդիկ տառապում են փառավորվելու սինդրոմով։
Այս կամայականությունը ինձ համար տրամաբանական շարունակությունն է այն հակաօրինական կարգադրության, երբ ինձ՝ որպես խմբակցության ղեկավարի, զրկեցին իմ իրավունքից՝ օրենքով սահմանված կարգով ԱԺ կողմից ինձ տրամադրված մեքենայով մուտք գործել ԱԺ տարածք։
Երբ այդ մասին այսօր բարձրաձայնեցի ԱԺ նիստերի դահլիճում, Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ նախագահի աթոռը հերթական անգամ հեղինակազրկելով, ստեց՝ հայտարարելով, որ ես ստում եմ։
Առավոտյան անցակետում կատարվածի տեսագրությունները կան, որոնցից կարելի է հետևություն անել, թե ով է ստում։ Իսկ այն, որ մեր պատգամավորների մուտքը, ելքը ԱԺ տարածք ԱԺ պատգամավորական մուտքով նույնիսկ այդ միջադեպից հետո շարունակում են անօրինական խոչընդոտել, հաստատում է այս տեսանյութը»։

Сейран Оганян: В моем присутствии четырем депутатам от ГД разрешено войти в Национальное собрание, но мне говорят, что вам не разрешено
13/06/2024 14:00
Руководитель фракции «Армения» НС Сейран Оганян написал:
«Есть люди, которые, солгав однажды, имея честь, они предпочитают молчать, чтобы их ложь была забыта или хотя бы прощена.
Однако, как мы видим каждый день, правящая власть в Армении лжет по необходимости, когда считает нужным, а потом, не имея чести, не только не молчит, но выдумывает еще большую ложь или выбирает других виновников, чтобы спасти свою шкуру.
Об этом свидетельствует сегодняшний инцидент в зале Национального собрания, я ссылаюсь на этот инцидент, представляя видео того, что произошло с моими коллегами, как факт.
Сегодня утром у входа в Национальное Собрание на улице Демирчяна, в моем присутствии четырем депутатам "ГД" был разрешен вход на территорию НС, но мне говорят, что вас не разрешено пускать, обратитесь к руководителю аппарата. Мне пришлось звонить Давиду Аракеляну, а он позвонил Алену Симоняну, после чего пропустили только меня. И я в очередной раз убеждаюсь, что эти малодушные люди страдают синдромом героизации.
Для меня этот произвол является логическим продолжением незаконного приказа, когда меня, как руководителя фракции, лишили права въезжать на территорию Национального Собрания на автомобиле, предоставленном мне Национальным Собранием в соответствии с закон.
Когда я говорил об этом сегодня в зале заседаний НС, Ален Симонян, в очередной раз дискредитируя кресло председателя НС, солгал и заявил, что я лгу.
Есть видеозаписи того, что произошло утром у входа в Национальное собрание, по которым можно сделать вывод, кто из нас лжет. И то, что вход и выход наших депутатов на территорию НС, что даже после этого инцидента они продолжают незаконно препятствовать входу депутатов в Национальное собрание, подтверждает это видео".