Ուժային բլոկը հստակ աշխատեց, իհարկե, վիրավորներ եղան, բայց զոհեր չունեցանք. Քոչարյան
Բաղրամյան պողոտայում կիրառվել է հատուկ միջոցների ընդամենը մի փոքրիկ մաս, որովհետև այնուամենայնիվ ոստիկանությունը մինչև վերջին պահը ձեռնպահ էր մնում միջոցներ կիրառելուց. ԱԺ ճեպազրույցների ժամին ասաց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած իրադարձություններին։
Ըստ նրա՝ պլանավորված էր, որ ժամը 3-ին անելիք ունեն։
Քոչարյանը նշեց, թե էմոցիոնալ ֆոնը ստեղծվել էր և բախումը դարձավ անկառավարելի, որն էլ բերեց այդքան վիրավորների։
Նա նկատեց, թե երեկ փորձ է արվել Արծվիկ Մինասյանի կողմից բախումը նմանեցնել Մարտի մեկին։ «Անթույլատրելի համեմատություններ են, որովհետև Մարտի մեկը լրիվ ուրիշ բան էր։ Սա ուրիշ բան էր՝ հարձակում ոստիկանական ուժերի միջով ճեղքում կազմակերպելով։ Ճեղքումն ինչ զարգացում կունենար՝ մենք բազմիցս տեսել ենք, և քանի որ դա չստացվեց, շարժվեցին կառավարություն՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետևից։ Եթե գնային և Նիկոլ Փաշինյանն այնտեղ  լիներ՝ ի՞նչ ավարտ էր ունենալու»,-հարցրեց նա։
Քոչարյանը նշեց՝ իհարկե, վիրավորներ եղան։ «Բայց զոհեր չուենցանք, որովհետև ուժային բլոկը հստակ աշխատեց, որովհետև մարդիկ, ովքեր այլ պլանավորում ունեին, իրականություն չդարձավ»,-ասաց նա։
Հարցին, թե ի՞նչ հատուկ միջոց է կիրառվել, որ բոլորն էլ բեկորային վնասվածքներ են ստացել՝ Քոչարյանը պատասխանեց՝ պնդելով, որ կիրառվել են լուսաձայնային միջոցներ, որպեսզի այդ լարվածությունը թուլացվի։

Кочарян: Силовой блок действовал четко, конечно, были пострадавшие, но обошлись без жертв
На проспекте Баграмяна была применена лишь небольшая часть специальных мер, поскольку полиция до последнего момента воздерживалась от применения мер. Об этом на брифинге в НС заявил депутат фракции ГД Андраник Кочарян, касаясь событий, произошедших на проспекте Баграмяна.
По его словам, планировалось, что в 3 часа у них будет важное дело.
Кочарян отметил, что был создан эмоциональный фон и столкновения стали неконтролируемыми, что привело к большому количеству раненых.
Он заметил, что вчера Арцвик Минасян пытался придать столкновениям сходство с событиями 1 марта. «Это недопустимые сравнения, поскольку события 1 марта были совершенно другими. Это было нечто другое — организация нападения через попытку прорвать полицейский кордон. Мы много раз видели, как развивался бы прорыв полицейского кордона, и, поскольку он не сработал, они направились к правительству за Николом Пашиняном. Если бы они пошли и Никол Пашинян был бы там, чем бы это закончилось?" - спросил он.
Кочарян отметил, что, конечно, есть раненые. "Но жертв у нас не было, потому что силовой блок сработал четко, потому что у людей, у которых были другие планы, не осуществилось", - сказал он.
На вопрос, какие специальные меры были применены, что все получили осколочные ранения, Кочарян ответил, что для снятия напряжения применили светошумовые гранаты.