Նիկոլ Փաշինյանն ինքնախոստովանական ցուցմունք է տվել՝ ինքն է հասունացրել Լեռնային Ղարաբաղի հանձնումը. Արթուր Խաչատրյան
14/06/2024 11:52
Այս իշխանությունն անելիք չունի, ԱԺ-ում ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Որքան էլ միջազգային կենտրոններն օգտագործելով այս իշխանություններին՝ փորձում են աչք փակել տեղի ունեցած զազրելի հանցագործությունների վրա, միևնույն է, արդադատությունը հասնելու է իր նպատակին»,- ասաց նա։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանն էլ ընդգծեց՝ Նիկոլ Փաշինյանն ինքնախոստովանական ցուցմունք  է տվել՝ ինքն է հասունացրել Լեռնային Ղարաբաղի հանձնումը։
«Մարդը, որը հայտարարում է, որ ինքն արդեն 2018 թվականին գիտեր, որ Ղարաբաղը չի կարող լինել Հայաստանի կազմում, իր՝ 2018-ից 2020 թվականի գործունեությունը միտված է եղել իրավիճակը լարելուն, ու Ադրբեջանը դա շատ նրբորեն օգտագործել է»,- ասաց նա։
Խաչատրյանի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանը խոստովանեց, որ խաբել է ժողովրդին։
«Այնպես որ՝ վերջին ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանը կարող է ամբողջովին օգտագործվել ապագայում դատական գործընթացների ժամանակ»,- ասաց նա։

Артур Хачатрян: Никол Пашинян дал признательные показания о том, что он что довел Нагорный Карабах до капитуляции
Этим властям нечего делать, заявил на брифинге в НС секретарь фракции "Армения" Арцвик Минасян.
«Как бы международные центры ни пытались закрывать глаза на чудовищные преступления, используя эти власти, правосудие достигнет своей цели», - сказал он.
Депутат фракции «Армения» Артур Хачатрян также подчеркнул, что Никол Пашинян дал самопризнательные показания о том, что он спровоцировал сдачу Нагорного Карабаха.
"Человек, который заявляет, что он уже в 2018 году знал, что Карабах не может быть частью Армении, его деятельность в период с 2018 по 2020 год была направлена ​​на обострение ситуации, и Азербайджан очень осторожно этим воспользовался", - сказал он.
По словам Хачатряна, Никол Пашинян признался, что обманул народ.
"Таким образом, последняя сессия вопросов и ответов НС-правительство может быть полностью использована в будущих судебных процессах", - сказал он.