Կաթողիկոսի օրհնությամբ փորձել են մահափորձ իրականացնել. ՔՊ պատգամավորը պնդեց՝ «Բեթմեն Բագրատը» քարով խփել է ոստիկանին
14/06/2024 12:05
Ակնկալում եմ՝ հարցադրումներ կլինեն, թե ինչպե՞ս է եղել, որ ՀՀ-ի նորանկախ պատմության մեջ նման հարձակում է եղել ՀՀ-ի պետականության վրա՝ Կաթողիկոսի օրհնությամբ. ԱԺ ճեպազրույցների ժամին հայտարարեց ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
«Ասեք Կաթողիկո՛ս, դու օրհնել ես Բագրատի կողմից ղեկավարվող շարժումը, ով հստակ պլանավորված հարձակվել է  ԱԺ-ի վրա, պետական ինստիտուտների վրա, փորձել է գտնել և մահափորձ իրականացնել պետական պաշտոնյաների նկատմամբ՝ Կաթողիկոսի օրհնությամբ»,-ասաց նա։
Ըստ նրա, ներսում սադրանք է իրականացվել՝ դրսում ժողովրդին տաքացնելով. «Դրսում Բագրատն էլ Բեթմենի նման սկսեց վազել ոստիկանների վրա։ Բագրատն ասում է՝ սիրելի՛ ոստիկաններ, հանեք ձեր սաղավարտները, հետո քարով տալիս է ոստիկանի գլխին»,-ասաց նա։

С благословения Католикоса попытались совершить покушение: Депутат "ГД" заявил, что "Бэтмен Баграт" ударил полицейского камнем
14/06/2024 13:03
Ожидаю, что возникнут вопросы, как так получилось, что в новой независимой истории Армении, с благословения Католикоса, произошло такое нападение на государственность Армении. Об этом на брифинге НС заявил секретарь фракции "ГД" Артур Ованнисян.
"Скажем, Католикос, Вы благословили движение, возглавляемое Багратом, который явно планировал нападение на Национальное Собрание, государственные учреждения, пытался найти и осуществить покушение на госчиновников с благословения Католикоса", - сказал он.
По его словам, внутри была проведена провокация, а снаружи людей разъярили «Снаружи Баграт, как и Бэтмен, побежал в сторону полицейских. Баграт говорит: «Уважаемые полицейские, снимите каски, а затем бьет полицейского камнем по голове», — сказал он.