Մեսիջ են ուղարկում գործարարներին՝ «չհամարձակվեք կանգնել շարժման կողքին, տեսեք՝ ինչ հետևանքներ կարող են լինել»․ Փաստաբանը՝  GG-ի խուզարկության մասին (Տեսանյութ)
Մեսիջ են ուղարկում գործարարներին՝ «չհամարձակվեք կանգնել շարժման կողքին, տեսեք՝ ինչ հետևանքներ կարող են լինել»․ Փաստաբանը՝ GG-ի խուզարկության մասին (Տեսանյութ)
Խուզարկություն էին կատարում քրեական գործի շրջանակներում, լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանելով GG-ի գրասենյակում խուզարկությունն՝ ասաց փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը։
Նա հայտնեց, որ տարել են շենքում առկա բոլոր համակարգիչներն ու կրիչները, ինչը, ըստ կազմակերպության ներկայացուցչի, կպարալիզացնի GG-ի աշխատանքը։
«Վստահ ենք, որ սա քաղաքական հետապնդման հերթական դրսևորումն է։ Հետևանք է այն բանի, որ GG-ի սեփականատերը հայտնեց իր քաղաքական դիրքորոշումը, որից հետո տեսանք՝ ինչ արշավ սկսվեց։ Չեմ հավատում, որ այսպիսի զուգադիպություններ լինում են»։
Փաստաբանն ասում է, որ այս կերպ երկու գործ են անում՝ վրեժխնդիր են լինում և մեսիջ են ուղարկում գործարարներին՝ «չհամարձակվեք կանգնել շարժման կողքին, տեսեք՝ ինչ հետևանքներ կարող են լինել»։

Они посылают месидж предпринимателям: «Не смейте стоять рядом с движением, посмотрите, какие могут быть последствия» — Адвокат: об обыске в офисе службы такси «GG» (Видео)
15/06/2024 16:49
Силовики изъяли из офиса компании GG 26 компьютеров, сообщил адвокат Сергей Арутюнян.
"Это не исходило из решения суда. Должны были изъять лишь несколько компьютеров. Также унесли все носители информации, что парализует работу компании", – рассказал адвокат.
По его словам, компания не может работать без изъятого имущества. Он подчеркнул, что это исключительно политическое преследование, которое было инициировано после выражения владельцем компании поддержки протестному движению.
"Они пытаются таким образом запугать предпринимателей, чтобы они не смели поддерживать протестное движение", - сказал юрист.
Адвокат говорит, что таким образом они делают две вещи: мстят и посылают предпринимателям месидж: "не смейте стоять рядом с движением, посмотрите, какие могут быть последствия.