Երեկվանից շինծու քրեական գործերի շրջանակներում արդեն ձերբակալվել է ՀՅԴ 13 անդամ, այդ թվում 2 կին. Գառնիկ Դանիելյան
15/06/2024 17:15
Երեկվանից շինծու քրեական գործերի շրջանակներում բռնաճնշումների նոր ալիք է սկսվել ՀՅԴ-ի դեմ. իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը:
«Արդեն ձերբակալվել է ՀՅԴ 13 անդամ, այդ թվում 2 կին և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Գերասիմ Վարդանյանը։ Ձերբակալվածներից մեկի վերաբերյալ կա երկամսյա կալանքի որոշում: Բռնաճնշումները շարունակվում են նաև իրենց քաղաքացիական դիրքորոշումն արտահայտող հայ գործարարների նկատմամբ:
Այս ամենը վկայում է մեկ բանի մասին. ռեժիմը միայն սեփական քաղաքացիների նկատմամբ աննախադեպ բռնաճնշումներ իրականացնելով է կարողանում պահել իշխանությունը:
Լավագույն պատասխանը այս բռնաճնշումների ալիքին կլինի հունիսի 17-ին, ժամը՝ 18:30-ին, Բաղրամյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում մեր ներկայությունը»,- գրել է նա։

Гарник Даниелян:  В рамках сфабрикованных уголовных дел уже задержаны 13 членов АРФД, в том числе 2 женщины
15/06/2024 21:17
Гарник Даниелян: В рамках сфабрикованных уголовных дел уже задержаны 13 членов АРФД, в том числе 2 женщины
Со вчерашнего дня против АРФД началась новая волна репрессий в рамках сфабрикованных уголовных дел. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат НС Гарник Даниелян.
«Уже задержаны 13 членов АРФД, в том числе 2 женщины и член Верховного органа АРФД Герасим Варданян. Одного из задержаннных приговорили к двухмесячному аресту. Продолжаются репрессии и против армянских бизнесменов, выражающих свою гражданскую позицию.
Все это свидетельствует лишь об одном: режим способен удержать власть только путем проведения беспрецедентных репрессий против собственных граждан.
Лучшим ответом на эту волну репрессий будет наше присутствие на перекрестке Баграмян-Демирчян 17 июня в 18:30», - написал он.