Հրահանգները տրվել են ԱԺ ներսից՝ գլխավոր ստախոսի գլխավորությամբ․ Բագրատ Սրբազանը հունիսի 12-ի մասին (Տեսանյութ)
15/06/2024 13:48
Հունիսի 12-ը արյունարբու իշխանության դեմքը վերջնականապես բացահայտեց, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Նա ընդգծեց, որ միայն շարժման ղեկավարների սթափության կոչերն ու գործողություններն էին, որ կնախեցին զոհերի հանգամանքը։
«Այն, ինչ տեսանք, դիտավորությունից ոչ մի բանով չէր տարբերվում։ Հրահանգները տրվել են ԱԺ ներսից՝ գլխավոր ստախոսի գլխավորությամբ», - համոզմունք հայտնեց նա։
Սրբազանը նշեց նաև, որ անընդհատ փաստել են՝ ոստիկանությունը Հայաստան պետությանը ծառայելու հետ կապ չուենի․
«Միջոց եք դարձել, ցավ եմ ապրում ձեզ համար։ Իրավապահ համակարգում ընդգրկված կառույցներին եմ ասում, և բոլորին՝ անահտապես․ նրանք, ովքեր ապօրնի հրամաններ են իրականացնում, ձեր դեմքերով ենք ձեզ դատապարտելու, բոլորդ հայտնաբերվելու եք դեմքերով, հանրային պախարակման պետք է ենթարկվեք։ Ձեր ուսադիրն ավելին է, քան քմահաճույքով տրված հրամանը», - ասաց Սրբազանը։

Указания были отданы изнутри Национального собрания под руководством главного лжеца: Баграт Србазан о событиях 12 июня (Видео)
15/06/2024 14:50
12 июня окончательно раскрыло лицо кровожадной власти, заявил Баграт Србазан в прямом эфире на Facebook.
Он подчеркнул, что только призывы к трезвости и действия лидеров движения предотвратили наличие жертв.
«То, что мы увидели, не отличалось от замысла. Указания были даны изнутри Национального собрания, под руководством главного лжеца", - выразил убеждение он.
Архиепископ также отметил, что они постоянно заявляли, что полиция не имеет никакого отношения к служению государству Армения.
«Вы стали средством, мне больно за вас. Я говорю структурам, входящим в правоохранительную систему, и всем без исключения: те, кто выполняет незаконные приказы, вы будете привлечены к ответственности, вас всех найдут, вы должны быть публично осуждены. Ваш погон – это больше, чем приказ, отданный по прихоти», – сказал Србазан.