Հայաստանը հայտնվել է հետամնաց բռնապետական երկրների շարքում. «Մայր Հայաստան»
Հունիսի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովի շենքի մոտ տեղի ունեցած հավաքի մասնակիցների դեմ ոստիկանության կողմից անհամաչափ ուժի և հատուկ միջոցների ապօրինի օգտագործումից հետո իշխանությունը փորձում է լայնածավալ բռնաճնշումների միջոցով վախի մթնոլորտ ձևավորել երկրում և դրանով վերացնել ցանկացած դիմադրության ու ըմբոստության դրսևորում: Ունենք նոր քաղբանտարկյալներ։ Այս մասին  հայտարարություն է տարածել «Մայր Հայաստան» ժողովրդական շարժումը:
«Հետապնդվում են ոչ միայն հունիսի 12-ի հանրահավաքի մասնակիցները, այլև այն մարդիկ, որոնք համակրում են շարժմանը, մասնավորապես՝ GG տաքսի ծառայության սեփականատերը։
Բացի այդ, իշխանության ուղիղ թիրախում է հայտնվել ՀՅԴ-ն, որն, ինչպես հայտնի է, մեր երկրի ԱԺ-ում ներկայացված ընդդիմադիր հատվածի մաս է կազմում: Սա իշխանության կողմից օրենսդիր մարմնում առկա քաղաքական ընդդիմախոսին լռեցնելու փորձ է։
Մենք կոչ ենք անում Հայաստանի քաղաքական ուժերին, հասարակական կազմակերպություններին, տեղական ու միջազգային իրավապաշտպան կառույցներին դատապարտել ՀՀ իշխանության այս գործելաոճը: Այս ամենը վկայում է, որ Հայաստանը հայտնվել է հետամնաց բռնապետական երկրների շարքում»,-նշված է հայտարարությունում:

«Мать Армения»: Армения оказалась в числе отсталых диктаторских стран
После незаконного применения полицией непропорциональной силы и специальных мер против участников митинга возле здания Национального Собрания Армении 12 июня власти пытаются путем широкомасштабных репрессий создать атмосферу страха в стране и тем самым ликвидировать любые проявления сопротивления и бунта. У нас появились новые политзаключенные. Об этом заявило народное движение «Мать Армения».
"Преследуются не только участники митинга 12 июня, но и люди, которые являются сторонниками движения, в частности владелец службы такси "GG".
Кроме того, прямой мишенью властей стала АРФД, которая, как известно, является частью оппозиции, представленной в Национальном собрании нашей страны. Это попытка властей заставить замолчать политическую оппозицию в законодательном органе.
Мы призываем политические силы Армении, неправительственные организации, местные и международные правозащитные организации осудить такой образ действий властей Армении. Все это доказывает, что Армения оказалась в ряду отсталых диктаторских стран", - говорится в заявлении.