ՔՊ-ն կեղծ է համարում ընդդիմության օրակարգը և չի մասնակցի օրենքի ուժով գումարվելիք ԱԺ արտահերթ նիստին
17/06/2024 11:32
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը չի մասնակցելու հունիսի 17-ին օրենքի ուժով գումարվելիք ԱԺ արտահերթ նիստին։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը արտահերթ նիստին չի մասնակցելու, որովհետև ընդդիմության օրակարգը կեղծ է և չի համապատասխանում Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերից բխող օրակարգերին։ Իսկ արտահերթ նիստն առանց մեր մասնակցության չի կարող կայանալ։ Այն օրենքի ուժով կգումարվի, բայց քվորման բացակայության պատճառով չի կայանա»,- ասել է Հովհաննիսյանը։
Ազգային ժողովի «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների նախաձեռնությամբ հունիսի 17-ին, ժամը 18:30-ին  կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։ Օրակարգում է «Կառավարության հրաժարականի և նոր կառավարություն ձևավորելու անհրաժեշտության մասին» ԱԺ ուղերձի նախագիծը։

«Гражданский договор» считает повестку оппозиции ложной и не будет участвовать во внеочередном заседании парламента
17/06/2024 14:06
Фракция «Гражданский договор» (ГД) не будет участвовать в созванном 17 июня силой закона внеочередном заседании Национального собрания Армении. Об этом в беседе с «Арменпресс» заявил секретарь фракции "ГД" Артур Ованнисян.
«Фракция "ГД" не будет участвовать во внеочередном заседании, поскольку повестка дня оппозиции является ложной и не соответствует повесткам, исходящим из государственных интересов Республики Армения. И внеочередное заседание не может состояться без нашего участия. Оно будет созвано в силу закона, но не состоится из-за отсутствия кворума», - сказал Ованнисян.
Внеочередная сессия НС состоится 17 июня в 18:30 по инициативе фракций «Армения» и «Честь имею» НС РА. В повестке дня - проект послания НС «Об отставке правительства и необходимости формирования нового правительства».