Միասնական տոմսային համակարգի ներդրման ժամկետները կերկարաձգվեն
Միասնական տոմսային համակարգի ներդրման աշխատանքները բնականոն հունով են ընթանում, քաղաքապետին զեկուցեց փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը։
«Ինչ վերաբերում է նոր շարժակազմին՝ ժամանակացույցով դրանք սպասվում են հոկտեմբերի վերջ, նոյեմբերի սկիզբ, բայց մենք աշխատում ենք մատակարարների հետ, որպեսզի ավելի շուտ ունենանք»,-ասաց նա։
Արձագանքելով՝ Տիգրան Ավինյանն ասաց, որ միասնական տոմսային համակարգի ներդրումը տեղի է ունենում, երբ նոր ավտոբուսները գիծ են մտնում։
«Եթե միասնական տոմսային համակարգի ներդրման ժամկետ երկարացնելու խնդիր կա, պետք է ներկայացնեք ավագանու նիստի քննարկմանը, որպեսզի մեր խոստումը հստակ կատարված լինի»,-ասաց Ավինյանը։

Сроки внедрения единой билетной системы будут продлены
Заместитель мэра Сурен Григорян доложил мэру, что работы по внедрению единой билетной системы идут нормально.
"Что касается нового подвижного состава, то по графику они ожидаются в конце октября-начале ноября, но мы работаем с поставщиками, чтобы они появились у нас раньше", - сказал он.
В ответ Тигран Авинян сообщил, что внедрение единой билетной системы происходит при выходе на линию новых автобусов.
"Если есть проблема продления срока внедрения единой билетной системы, то следует вынести ее на обсуждение Совета старейшин, чтобы наше обещание было четко выполнено", - сказал Авинян.