Ինչքա՞ն խաչքար դնենք, հասկացանք. եկեք ամենքի վզից էլ մի հատ խաչքար կապենք, ասենք` քարշ տվեք, երեխեք. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
18/06/2024 14:42
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին նյարդայնացնում է, որ Հայաստանում ամեն քայլափոխի խաչքար է տեղադրված։
«Ուր գնում են, ասում են` եկեք խաչքար դնենք։ Խաչքար դնենք, էլի խաչքար դնենք։ Ինչքա՞ն խաչքար դնենք, հասկացանք` մեկ, երկու, տասը, հիսուն, հարյուր։ Եկեք ամենքի վզից էլ մի հատ խաչքար կապենք, ասենք` քարշ տվեք, երեխեք, սա ձեր առաքելությունն է»,- Սյունիքում երեխաների հետ հանդիպմանն ասել է Փաշինյանը։
Նա նշել է՝ «մեր նահատակները զոհվել են, որ էս երեխեքի վզերից խաչքարեր կախե՞նք, հա՞»։
«Ոչ, զոհվել են, որ ապրեն, ազատ ապրեն, որ կյանքը վայելեն, որ կյանքից հաճույք ստանալն ամոթ չլինի»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Никол Пашинян: Сколько хачкаров можем устанавливать? мы поняли: давайте повяжем всем хачкар на шею, скажем: тащите, ребята! (Видео)
18/06/2024 15:15
Премьер-министр Никол Пашинян раздражен тем, что в Армении на каждом шагу установлен хачкар.
«Куда бы люди ни пошли, они говорят: давайте установим хачкар. Установим хачкар, усановим еще один хачкар. Сколько хачкаров можно устанавливать, мы поняли: один, два, десять, пятьдесят, сто. Давайте повяжем всем на шею хачкар, скажем: тащите, дети, это ваша миссия", - сказал Пашинян на встрече с детьми в Сюнике.
Он сказал: «Наши мученики погибли для того, чтобы мы вешали хачкары на шею этим детям, да?»
"Нет, они погибли для того, чтобы\и могли жить, жить свободно, чтобы они могли наслаждаться жизнью, чтобы не было стыдно наслаждаться жизнью", - сказал Никол Пашинян.