Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը մեր բաբոների, մեր տատիկ-պապիկների ընկալումն է, ՀՀ-ն դժվար, բայց ճիշտ ճանապարհով է ընթանում. Փաշինյան
18/06/2024 10:41
Հայաստանում նոր գաղափարախոսություն է ձևավորվում. Սիսիանի ավագ դպրոցի աշակերտների հետ հանդիպմանը հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ամենաորոշիչ գործոնը մեր ավագ սերնդի ներկայացուցիչների արձագանքն է։ Միշտ ասել եմ, որ իրական Հայաստանի գաղափարախոսության մասին էլ մտածելիս, այն կարծիքին եմ, որ օրգանական ձևով կապ ունի մեր բաբոների, մեր տատիկների գաղափարախոսության հետ, այն որ իրենք ընկալում են մեր իրականության պրոբլեմները»,-ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ իր համար մեծ անակնկալ էր, որ չնախատեսված կանգառներում նաև մարդիկ հաստատել են, որ Հայաստանը ճիշտ ճանապարհով է գնում։ «Բոլոր տեղերում ցնցվել ու տպավորվել եմ մարդկանց ընկալումից և արձագանքից։ Մարդկանց մեջ արմատավորվում է, որ Հայաստանն ինչքան էլ դժվար, այնուամենայնիվ, ճիշտ ճանապարհով է ընթանում»,-ասաց նա և նշեց, որ Սյունիք մարզ այցը ավելացրել է իրենց այդ վստահությունը։

Пашинян: Идеология настоящей Армении – это представление наших бабушек и дедушек, Армения идет по сложному, но правильному пути
18/06/2024 11:11
В Армении формируется новая идеология. Об этом премьер-министр Никол Пашинян заявил на встрече с учениками Сисианской старшей школы.
«Самый решающий фактор – это реакция представителей нашего старшего поколения. Я всегда говорил, что, думая об идеологии настоящей Армении, я придерживаюсь мнения, что она органически связана с идеологией наших дедушек и бабушек, которые воспринимают проблемы нашей действительности", - сказал Пашинян.
Он отметил, что для него было большой неожиданностью, что на внеплановых остановках люди также подтвердили, что Армения идет правильным путем. «Я был шокирован и впечатлен восприятием и реакцией людей во всех местах. В людях укореняется, что Армения движется в правильном направлении, как бы трудно это ни было", - сказал он и отметил, что визит в Сюникскую область повысил их уверенность.