Շարժումն իր բովանդակությունից չի շեղվել և դառնալու է մեր երկրում օրակարգ թելադրողը, որևէ կերպ հրապարակը չենք լքելու. Բագրատ Սրբազան
19/06/2024 11:56
Այս ժամանահատվածը ցույց տվեց, որ գործում ենք կեղտոտ համակարգի դեմ՝ իր բոլոր դրսևորումներով, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Բագրատ Սրբազանը։
«Սկսած համացանցային ամենաստորին աստիճանից, ժողովրդի գումարներով պահվող ՊՈԱԿ-ներից, մենք լուրեր ունենք, որ սրա մեջ ներգրավված է «Վիվառո» ընկերությունը։ Մեզ տեղեկություններ են փոխանցում, ես հաստատում կատարելու իրավասություն չունեմ»,-ասաց Սրբազանը։
Նա նշեց, թե կեղտոտ համակարգով են գործում, որը բարձրացել է մինչև խորհրդարանի ամբիոն։
«Այս ամբողջ ժամանակահատվածում ԱԺ-ի ամբիոնը դարձել է միջոց, որ մարդիկ ինքնադրսևորվեն այդտեղ։ Դրանցից մեկի՝ Արթուր Հովհաննիսյանի դեմ, որը, ըստ տեղեկությունների, անցել է նաև թմրանյութերի գործով, դատական գործընթաց ենք սկսելու՝ հայտարարությունների համար։ Դատական գործընթաց ենք սկսել նաև մի լրագրողի նկատմամբ, որը մեզ գործակալ է անվանել»,-ասաց Սրբազանը։

Баграт Србазан: Движение не отступило от своего содержания и станет решающим в нашей стране,  мы ни в коем случае не уйдем с площади
19/06/2024 12:55
Баграт Србазан: Движение не отступило от своего содержания и станет решающим в нашей стране, мы ни в коем случае не уйдем с площади
Этот период времени показал, что мы действуем против грязной системы во всех ее проявлениях, - заявил Баграт Србазан на встрече с журналистами.
«Начиная с самого нижнего уровня социальных сетей, от финансируемых государством НКО, у нас есть сведения о том, что к этому причастна компания Vivaro. Нам передают информацию, я не имею полномочий ее подтверждать", - заявил Србазан.
Он отметил, что они действуют грязной системой, поднявшейся на трибуну парламента.
«За весь этот период трибуна Национального собрания стала для людей средством самовыражения. Мы возбудим судебное дело против одного из них, Артура Ованнисяна, за озвученныем им заявления, который, по имеющимся данным, также был фигурантом дела о наркотиках. Мы также возбудили уголовное дело против журналиста, который назвал нас агентом", - сказал Србазан.
Он заявил, что движение не отошло от своего содержания и станет станет диктующим повестку дня в нашей стране.