Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ընտանիքի հետ շատ ջերմ մտերմություն ունեմ, նաև՝ 2-րդ ու 3-րդ նախագահների շրջանակների հետ. Բագրատ Սրբազան
19/06/2024 12:32
Բագրատ Սրբազանը շատ ջերմ մտերմություն ունի ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ընտանիքի հետ, նաև՝ ՀԱԿ-ի տարբեր անձանց հետ։
«Մտերմություն ունեմ նաև 2-րդ նախագահի շրջանակների հետ, 3-րդ նախագահի բոլոր շերտերի հետ, բացարաձակ խնդիր չկա»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նա։
Սրբազանի խոսքով՝ Հայաստանում չկա մեկը, որ նախկին չէ։
«Մենք բոլորս էլ ընկերներ, բարեկամներ ու հարազատներ ունենք, կարող է ընդունենք կամ չընդունենք, ես բոլոր ժամանակներում ընդդիմադիր եմ եղել՝ սկսած առաջին նախագահից, բայց թշնամիներ չենք եղել, ոչ ոք չի դարձրել որևէ մեկին հայրենիքի դավաճան»,- ասաց նա։
Սրբազանն ընդգծեց՝ բոլոր ժամանակներում սխալները, թերացումներն ու ձախողումները մարդիկ ընդունել են, բայց դրանք ողբերգություն չեն եղել, ինչպես այսօր է։

Баграт Србазан: У меня очень близкие отношения с семьей Левона Тер-Петросяна, а также с окружением 2-го и 3-го президентов
19/06/2024 14:02
У Баграта Србазана очень близкие отношения с семьей первого президента Армении Левона Тер-Петросяна, а также с различными членами АНК.
"Я также близок с окружением 2-го президента, со всеми слоями 3-го президента, нет никакой проблемы", - сказал он на встрече с журналистами.
По словам архиепископа, в Армении нет никого, кто является бывшим.
"У нас у всех есть друзья, близкие и родственники, мы можем их принять, а можем и не принять. Я всегда был оппозиционером, начиная со времен первого президента, но врагами мы не были, никто никого не превратил в предателя Родины",- сказал он.
Србазан подчеркнул, что ошибки, недостатки и неудачи всегда принимались людьми, но они не были трагедией, как сегодня.