Քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացվել Հայաստանի և Լատվիայի արտգործնախարարությունների միջև
«Երևանում կայացել են քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի Հանրապետության և Լատվիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունների միջև։
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը, լատվիականը՝ ԱԳՆ փոխպետքարտուղար Անջեյս Վիլումսոնսը։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, ընդգծել են երկկողմ իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, առևտրատնտեսական, մշակույթի, կրթության, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում կապերի աշխուժացման անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցությունը, ՀՀ-ԵՄ դինամիկ զարգացող գործընկերության օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային վերջին զարգացումներին առնչվող հարցեր։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները, այդ թվում՝ խաղաղության պայմանագրի կնքման հարցում ՀՀ գործադրվող ջանքերը, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը»:

Состоялись политические консультации между министерствами иностранных дел Армении и Латвии
«В Ереване состоялись политические консультации между министерствами иностранных дел Республики Армения и Латвийской Республики.
Армянскую делегацию возглавил заместитель министра иностранных дел Паруйр Ованнисян, а латвийскую – заместитель государственного секретаря МИД Аньес Вилумсонс.
Собеседники затронули широкий спектр вопросов, связанных с развитием двусторонних отношений, подчеркнув расширение двустороннего договорно-правового поля, активизацию связей в торговле, экономике, культуре, образовании, туризме и других сферах.
Стороны обсудили сотрудничество в рамках международных организаций, вопросы, связанные с динамично развивающейся повесткой партнерства Армения-ЕС, а также последние региональные и международные события.
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения представил собеседнику последние события в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, в том числе усилия, предпринятые Республикой Армения в подписании мирного договора, а также проект «Перекресток мира», разработанный Правительством Республики Армения».