Այսօր առավոտյան իր տնից առևանգել են 44-օրյա պատերազմի ժամանակ զոհված փոխգնդապետ Արթուր Հովսեփյանի եղբորը
19/06/2024 16:02
Այսօր առավոտյան իր իսկ տնից առեւանգել են 44-օրյա պատերազմի ժամանակ զոհված փոխգնդապետ Արթուր Հովսեփյանի եղբորը՝ Արմեն Հովսեփյանին։ Ինչ-որ անձինք մուտք են գործել տուն ու նրան տարել՝ առանց ընտանիքի անդամներին տեղեկացնելու, թե ուր են տանում, գրում է Փաստինֆոն։
«Զինվորականի ընտանիքը շարունակում է պայքարը հայրենքի պաշտպանության ու արժանապատվության համար, եւ այսօր արդեն այս իշխանությունների օրոք ենթարկվում է քաղաքական հետապնդման։ Արմեն Հովսեփյանին անհայտ ուղղությամբ տանելու մասին ընտանիքի անդամներն ահազանգել են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանին՝ խնդրելով պարզել իրենց որդու գտնվելու վայրը։ Քիչ անց պարզ է դարձել , որ Արմեն Հովսեփյանին տեղափոխել են Դիլիջան, որտեղից Երևան՝ ամենայն հավանականությամբ, ՀՀ Քննչական կոմիտե»։

Сегодня утром из дома был похищен брат погибшего во время 44-дневной войны подполковника Артура Овсепяна
Сегодня утром из собственного дома был похищен Армен Овсепян, брат погибшего во время 44-дневной войны подполковника Артура Овсепяна. Какие-то люди ворвались в дом и увезли его, не сообщив членам семьи, куда его везут, пишет "Фактинфо".
"Семья военного продолжает бороться за защиту и достоинство Родины и сегодня уже при этой власти подвергается политическому преследованию. Члены семьи предупредили депутата от фракции «Армения» НС Гарника Даниеляна о том, что Армена Овсепяна увозят в неизвестном направлении, и попросили выяснить местонахождение их сына. Чуть позже выяснилось, что Армена Овсепяна доставили в Дилижан, а оттуда в Ереван, скорее всего, в Следственный комитет Республики Армения».