Շարժումը, պայքարը շարունակվում է էլ ավելի մեծ թափով, ներքին, կազմակերպչական վերադասավորումներով. Բագրատ Սրբազան (Տեսանյութ)
19/06/2024 11:23
Հունիսի 12-ը ջրբաժան էր և դրանով մենք պայքարի վերադասավորման փուլ ենք մտել, որն ավելի ներառական և ավելի ընդգրկուն է դառնալու, մամուլի ասուլիսին այս մասին հայտարարեց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
«Իր բովանդակությունը մնալու է նույնը, այս պայքարը ծնվել է ապօրինի, հանցագործ իրականությունից։ Մեր շարժումը եղել է ընդդեմ ստի։ Որքան այդ ստի ծավալը մեծանում է, այնքան մեր հայրենիքը փոքրանում է։ Շարժումը, պայքարը շարունակվում է էլ ավելի մեծ թափով, ներքին, կազմակերպչական վերադասավորումներով, շուտով դրա ականատեսն ու մասնակիցը կլինեք»,-ասաց Սրբազանը։
Նա ասաց, թե իշխանությունները ճնշումներ գործադրելով՝ փորձում են սարսափեցնել մարդկանց։
«Բայց ուրախ եմ ասելու, որ ոչ ոք ո՛չ նահանջել, ո՛չ էլ որևէ ձևով պայքարից հրաժարվելու միտում ունի»,-ասաց Սրբազանը։

Баграт Србазан: Движение, борьба продолжаются с еще большим размахом, с внутренними, организационными перестановками
19/06/2024 11:52
12 июня стало переломным моментом, и вместе с этим мы вступили в этап реорганизации борьбы, которая станет более инклюзивной и всеобъемлющей, об этом заявил на пресс-конференции архиепископ Баграт Галстанян.
«Ее содержание останется прежним, эта борьба родилась из-за незаконной, криминальной действительности. Наше движение было против лжи. Чем больше увеличивается объём этой лжи, тем меньше становится наша Родина. Движение, борьба продолжаются с еще большим размахом, с внутренними и организационными перестановками, вы скоро станете их свидетелем и участником", - сказал Србазан.
Он заявил, что власти пытаются запугать людей, оказывая давление.
«Но я рад сообщить, что ни у кого нет намерения отступать или отказываться от борьбы», - сказал Србазан.