Իշխանությունը զիջել է ռազմավարական առավելությունը և դա փորձում է խնամքով թաքցնել. Տիգրան Աբրահամյան
ՔՊ ղեկավարի վերջին այցը Սյունիք առանձնանում էր նրանով, որ նա այցելել էր բնակավայրեր, որտեղ 2022 թվականի սեպտեմբերյան ադրբեջանական ագրեսիայից հետո Հայաստանը լուրջ ռազմավարական կորուստներ է ունեցել, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով՝ Ճակատենի, Սրաշենի, Շիկահողի, Ներքին Հանդի ուղղությամբ Ադրբեջանը մխրճումներ էր ապահովել, որի հետևանքով ոչ միայն էֆեկտիվ դիտարկման տակ է առել այդ ուղղությամբ հայկական բնակավայրերը, այլև Հանրապետության և մարզային նշանակության Կապան-Մեղրի երկրորդ մայրուղին:
«Այդ բնակավայրերում պետությունը ինչ ներդրում էլ անի, մեկ է` անվտանգության խնդիրը մշտապես լինելու է օդում կախված:
Իշխանությունը զիջել է ռազմավարական առավելությունը և դա փորձում է խնամքով թաքցնել` թեման փաթեթավորելով կենցաղային էլեմենտներով»,- նշել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Власти уступили свое стратегическое преимущество и пытаются это тщательно скрыть
Последний визит руководителя партии "ГД" в Сюник отличился тем, что он посетил населенные пункты, где Армения понесла серьезные стратегические потери после азербайджанской агрессии сентября 2022 года, об этом написал секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
По его словам, Азербайджан обеспечил вторжение в направлении Чакатена, Срашена, Шикаоха, Неркин Ханда, в результате чего под эффективным наблюдением оказались не только армянские населенные пункты в этом направлении, но и вторая автодорога Капан-Мегри республиканского и областного значения.
«Какие бы инвестиции государство ни вкладывало в эти населенные пункты, вопрос безопасности всегда будет висеть в воздухе.
Власти уступили стратегическое преимущество и пытаются это тщательно скрыть, упаковывая тему бытовыми элементами", - отметил Абрамян.