Միրզոյանը Լիտվայում հանդիպել է նախորդ ընտրություններում Լուկաշենկոյի մրցակից, բելառուս ընդդիմադիր գործիչ Սվետլանա Տիխանովսկայայի հետ
Վիլնյուս այցի շրջանակներում հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Սվետլանա Տիխանովսկայայի հետ:
Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
Նշենք, որ Սվետլանա Տիխանովսկայան 2020 թվականին Բելառուսում մասնակցում էր նախագահական ընտրություններին։ Նա 10 տոկոս ձայն էր հավաքել, սակայն անձամբ Տիխանովսկայան և նրա  աջակիցները պնդում էին, որ ընտրությունների արդյունքները կեղծվել են, ինչից հետո էլ Բելառուսում բողոքի ակցիաներ էին սկսվել։ Տիխանովսկայան հայտարարել էր, թե Լուկաշենկոն ուզուրպացրել է իշխանությունը, իսկ հետո էլ տեղափոխվել էր Լիտվա ու հաստատվել այնտեղ՝ ինքն իրեն հռչակելով «Բելառուսի ազգային առաջնորդ»։

В Литве Мирзоян встретился с соперницей Лукашенко на предыдущих выборах, белорусской оппозиционеркой Светланой Тихановской
20/06/2024 19:51
20 июня в рамках визита в Вильнюс министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился со Светланой Тихановской.
Об этом сообщает МИД Армении. Никаких других подробностей не сообщается.
Отметим, что Светлана Тихановская участвовала в выборах президента Беларуси в 2020 году. Она набрала 10 % голосов, однако сама Тихановская и ее сторонники заявляли, что результаты выборов были сфальсифицированы, после чего в Беларуси начались протесты. Тихановская заявила, что Лукашенко узурпировал власть, а затем переехал в Литву и поселился там, провозгласив себя «национальным лидером Беларуси».