Փաշինյանական իրականությունում ադրբեջանական ագրեսիային նախապատրաստվում են անվտանգության նկատառումներով ծառեր տնկելո՞վ
20/06/2024 10:08
ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունն Ադրբեջանի կողմից նախապատրաստվող ագրեսիայի վերաբերյալ ջարդեց ոչ միայն փաշինյանական կեղծ խաղաղասիրական քարոզչությունը, այլև մեծ թվով լրջագույն խնդիրներ առաջ բերեց սահմանային անվտանգության տեսանկյունից: Դրանում համոզված է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«ԱԳՆ հայտարարությունում մասնավորապես նշվում է, թե ամեն առիթով տարածաշրջանային սրացումներ կանխատեսելու Ադրբեջանի գործելակերպը մտածելու տեղիք է տալիս և գալիս է հիմնավորելու մի շարք կենտրոնների կողմից արվող վերլուծությունները, թե Ադրբեջանն ամեն ինչ անելու է վիժեցնելու Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագիր կնքելու գործընթացը՝ 2024թ. նոյեմբերին Բաքվում կայանալիք COP29 գագաթաժողովից հետո ՀՀ-ի նկատմամբ նոր ագրեսիա ձեռնարկելու համար:
Այսինքն` փաշինյանական իրականությունում ադրբեջանական ագրեսիային նախապատրաստվում են կիսատ-պռատ սահմանային ճշգրտումներո՞վ, անվտանգության նկատառումներով ծառեր տնկելո՞վ, բանակային կորպուսները հետ քաշելով և սահմանապահներ տեղակայելո՞վ:
Բա սահմանամերձ բնակավայրերով շրջում եք ու մարդկանց համոզում (իրականում` ստում), որ իրենց հիմնական խնդիրը տանիքի, անասունի կամ գյուղական նշանակության ինչ-որ կառույցի հարցն է:
Շատերն էլ հավատալով այդ վարդագույն իրականությանը ստախոսին փրկիչ են համարում, իսկ իրականությունը, որն արտացոլված է ԱԳՆ պաշտոնական հաղորդագրությունում շատ ավելի մտահոգիչ է և անհանգստացնող»:

В пашиняновской реальности к азербайджанской агрессии готовятся посадкой деревьев из соображений безопасности?
20/06/2024 10:54
Заявление МИД Армении относительно готовящейся Азербайджаном агрессии разрушило не только фальшивую пашиняновскю пацифистскую пропаганду, но и подняло большое количество серьезных проблем с точки зрения безопасности границ. В этом убежден депутат НС Армении Тигран Абрамян.
"В заявлении МИД, в частности отмечается, что стиль действий Азербайджана по каждому поводу прогнозирования региональной эскалации заставляет задуматься и подтверждает анализ ряда центров о том, что Азербайджан сделает все, чтобы сорвать процесс заключения мирного соглашения с Арменией, чтобы начать новую агрессию против Армении после саммита COP29 в Баку в ноябре 2024 года.
Другими словами, в пашиняновской реальности к азербайджанской агрессии готовятся с незавершенной корректировкой границ, посадкой деревьев из соображений безопасности, выводом армейских корпусов и размещением пограничников?
Вы же ходите по приграничным населенным пунктам и убеждаете людей (на самом деле врете), что их основная проблема - это вопрос крыши, скота или какого-то строения сельского значения.
Многие верят в радужную реальность и считают лжеца спасителем, тогда как реальность, отраженная в официальном сообщении МИД, гораздо более тревожна и заставляет беспокоиться».