Նախընտրական մրցավաքում Թրամփն առաջ է անցել Բայդենից․  սոցհարցում է անցկացվել
ԱՄՆ վեց նահանգներում, որոնց բնակիչները մինչև այժմ հստակ կողմնորոշում չէին հայտնել՝ ում են աջակցելու գալիք նախագահական ընտրություններում,  նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարկանիշը  առաջ է անցել գործող նախագահ Ջո Բայդենի վարկանիշից։ Այդ մասին են վկայում ամերիկյան Emerson College համալսարանի վերլուծական ծառայության և The Hill թերթի կողմից անցկացված հարցման արդյունքները։
Թրամփն առավելություն ունի Բայդենի նկատմամբ Արիզոնայում (47%-43%), Ջորջիայում՝ (45%- 41%), Վիսկոնսինում՝ (47% - 44%), Նևադայում, (46%- 43%), Փենսիլվանիայում՝ (47%-45%), Միչիգանում (46% -45%)։
Հարցման մասնակիցների մեծ մասը ասել է, որ նախկին նախագահ Թրամփի և գործող նախագահ Բայդենի որդու՝ Հանթեր Բայդենի  նկատմամբ կայացված մեղադրական դատավճիռները չեն ազդի իրենց ձայների վրա։

Трамп опережает Байдена по популярности в шести ключевых штатах
Бывший президент США Дональд Трамп опережает нынешнего американского лидера Джо Байдена по уровню поддержки в шести колеблющихся штатах, которые, вероятнее всего, решат исход приближающихся выборов главы государства. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного аналитической службой американского университета Emerson College и газетой The Hill.
Трамп имеет преимущество перед Байденом в Аризоне (в соотношении 47% респондентов к 43%), Джорджии (45% к 41%), Висконсине (47% к 44%), Неваде (46% к 43%), Пенсильвании (47% к 45%) и Мичигане (46% к 45%). Отмечается, что большинство участников опроса сообщили, что обвинительные вердикты в отношении экс-президента и сына действующего американского лидера Хантера Байдена не повлияют на их голоса.
Опрос проводился в период с 13 по 18 июня. В нем приняли участие по 1 тыс. зарегистрированных американских избирателей из каждого штата. Погрешность составила 3 п.п.