Պաղեստինի ազատագրման շարժումը ողջունել է Հայաստանի կողմից Պաղեստինի Պետության ճանաչումը
Պաղեստինի ազատագրման կազմակերպությունը ողջունել է Հայաստանի կողմից Պաղեստինի պետության ճանաչումը։ Այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Պաղեստինի ազատագրման կազմակերպության գործադիր կոմիտեի քարտուղար Հուսեյն աշ-Շեյխը։
«Մենք ողջունում ենք բարեկամ Հայաստանի կողմից Պաղեստինի Պետության ճանաչումը՝ միջազգային իրավունքին համապատասխան։ Սա իրավունքի, արդարության, լեգիտիմության հաղթանակն է ազատագրման և անկախության համար պաղեստինյան ժողովրդի պայքարի հաղթանակն է։ Շնորհակալություն, բարեկամ Հայաստան»,- գրել է աշ-Շեյխը։
Նշենք, որ այսօր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Պաղեստինի պետության ճանաչման վերաբերյալ։

Движение за освобождение Палестины приветствовало признание Арменией Государства Палестина
Организация освобождения Палестины приветствовала признание Арменией палестинского государства. Об этом на своей странице в Х написал секретарь исполнительного комитета Организации освобождения Палестины Хусейн аш-Шейх.
"Мы приветствуем признание дружественной Арменией Государства Палестина в соответствии с международным правом. Это победа закона, справедливости, легитимности, победа борьбы палестинского народа за освобождение и независимость. Спасибо, дружественная Армения", - написал Хусейн аш-Шейх.
Отметим, что сегодня МИД Армении распространило заявление относительно признания Государства Палестина.