Չենք հուսահատվում. հունիսի 12-ին ձեռքի լուրջ վիրավորում ստացած Եսայիին կրկին կվիրահատեն
Հունիսի 12-ին Բաղրամյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման ժամանակ ոստիկանության կողմից կիրառված հատուկ միջոցների հետևանքով դաստակի լուրջ վնասվածք ստացած Եսայի Քարամյանի կինը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է, որ առաջիկա օրերին ամուսնուն կրկին կվիրահատեն:
«Առաջ ենք գնում։
Առաջիկա օրերին ձեռքի երկրորդ վիրահատությունը կարվի։
Ընդհանուր անզգայացմամբ վիրահատություն է լինելու, բայց, բարեբախտաբար, կյանքին սպառնացող վտանգ չկա։ Բժիշկները իրենց գործը լավ են անում։
Իհարկե, աջ ձեռքի ֆունկցիոնալությունը ետ չենք բերի, բայց չենք հուսահատվում։
Շնորհակալ ենք բոլորին, ովքեր հետքրքրվեցին այս ընթացքում, առողջություն մաղթեցին, մեր կողքին եղան:
Շնորհակալ ենք լրագրողներին, ովքեր լուսաբանում են ու ճշմարտությունը տարածում։
Մի օր (հուսով եմ ոչ հեռու ապագայում) մեր երկրում էլ նորմալ ոստիկան կլինի, այլ ոչ թե զինված հանցախումբ, որ պատրաստ է երկու կոպեկի համար ամեն հրաման կատարել։

Мы не отчаиваемся: Есаи, получившего 12 июня серьёзную травму руки, снова прооперируют
Супруга Есаи Карамяна, получившего серьёзную травму запястья в результате применения полицией специальных средтв во время митинга движения "Тавуш во имя Родины" на перекрестке Баграмян-Демирчян 12 июня, сообщает на своей странице в Facebook, что ее муж в ближайшие дни будет снова прооперирован.
"Мы движемся вперед.
Вторая операция руки будет сделана в ближайшие дни.
Будет операция под общим наркозом, но, к счастью, опасности для жизни нет. Врачи хорошо выполняют свою работу. Функциональность правой руки мы, конечно, не вернем, но не отчаиваемся.
Мы благодарны всем, кто проявил интерес в этот период, пожелал здоровья и поддержал нас.
Мы благодарим журналистов, которые освещают и распространяют правду.
Когда-нибудь (надеюсь не в далёком будущем) и в нашей стране появятся нормальные полицейские, а не вооружённая банда, готовая выполнить любой приказ за несколько копеек.
Что ж, рано или поздно те, кто отдает приказы, получат заслуженное наказание. Им это с рук не сойдет».