Արցախի ներկայացուցչության դարպասները կոտրելն ու ներխուժելն Ադրբեջանին մատուցված ծառայություն էր
Արցախի ներկայացուցչության դարպասներ կոտրելն ու այնտեղ ուժային կառույցների ներխուժումը կարելի է գնահատել որպես Ադրբեջանին մատուցված ծառայություն, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Սա որևէ կոնկրետ անձի կամ քրեական գործի խնդիր չէ, սա կոնկրետ Արցախի հարցի դեմ հերթական ոտնձգությունն էր, որն արվեց շատ փնթի և կեղտոտ ձևով:
Այն, որ այս հայրենավաճառ իշխանությունը վաղուց Արցախը սակարկման էր հանել, ցավոք, նաև ժամանակը ցույց տվեց, բայց նույնիսկ հիմա սրանք փորձում են կրկնակի վաճառք իրականացնել` Ադրբեջանից ակնկալելով գթասրտություն և ներողամտություն:
Կարևոր չէ, թե ինչն էր իրավապահների հետաքրքրությունը, որովհետև խնդիրը դիմակավորներով այնպիսի տեսարան ստեղծելն էր, որն անձամբ Ալիևին հաճույք կպատճառեր:
ՀԳ. Տուգանային հրապարակ տարված մեքենան, որը շինծու գործով է անցնում, իրավապահները կարող էին պարզապես մեկ զանգով ստանալ` դրա վերաբերյալ Արցախի նախագահն անձամբ էր հավաստիացրել, սակայն քաղաքական իշխանության հանձնարարականով, Արցախի նախագահին նախ հարցաքննության հրավիրեցին, իսկ հետո` նրա բացակայությամբ, ներխուժեցին ներկայացուցչություն»:

Взлом ворот представительства Арцаха и вторжение туда было услугой, оказанной Азербайджану
Взлом ворот представительства Арцаха и вторжение туда силовиков можно расценить как услугу, оказанную Азербайджану, - написал депутат НС Тигран Абрамян.
"Речь идет не о каком-то конкретном человеке или уголовном деле, это было очередное посягательство на вопрос Арцаха, которое было сделано очень грязным образом.
Неважно, что интересовало правоохранителей, ведь задача заключалась в том, чтобы создать такую ​​сцену с людьми в масках, которая доставила бы удовольствие самому Алиеву.
P.S. Доставить в штрафстоянку машину, которая проходит по сфабрикованному уголовному делу, правоохранители смогли всего лишь одним звонком - в этом заверил лично президент Арцаха, но по заданию политических властей сначала был приглашен президент Арцаха на допрос, а затем, в его отсутствие, ворвались в  представительство".