Ուզում է ՀՀ քաղաքացիների 100 տոկոսը քվեարկի ԵՄ մտնելու համար, ԵՄ-ում ոչ մեկ ՀՀ-ին չի սպասում, ադրբեջանացման ծրագիր է. Շարմազանով
22/06/2024 10:12
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուրադ Շարմազանովը գրել է․ «Հայաստանի եվրոպականացման սոուսի տակ փորձելու են բավարարել Ալիեւի պահանջները։
Սահմանազատման ու եվրոպական վիզաների ազատականացման հանրաքվեի անվան տակ Նիկոլն ու նրա հաճախորդները փորձելու են իրականացնել Ադրբեջանի պահանջը՝ փոխելով ՀՀ Սահմանադրությունը։
Դեպի Եվրոպա գնալու կուտը չուտեք։
Ուզում է ՀՀ քաղաքացիների 100 տոկոսը քվեարկի ԵՄ մտնելու համար, ԵՄ-ում ոչ մեկ ՀՀ-ին չի սպասում։ Իսկ իրականում հանրաքվեի գաղափարը ՀՀ-ի ադրբեջանացման ծրագիր է։
Վիզաների ազատականացման կամ խաղաղություն բերելու պատրվակով՝ հանրաքվեով փորձելու են ՀՀ ինքնիշխան տարածքից զիջումներ անել, փոխել ՀՀ զինանշանը՝ հանել Արարատի պատկերը, Անկախության հռչակագրի դրույթները՝ կատարելով Ալիեւի պահանջը։

Шармазанов: Даже если 100 процентов граждан Армении проголосуют за вступление в ЕС, никто в ЕС не ждет Армению,  это программа азербайджанизации
22/06/2024 10:33
Шармазанов: Даже если 100 процентов граждан Армении проголосуют за вступление в ЕС, никто в ЕС не ждет Армению, это программа азербайджанизации
Член РПА Высшего органа Эдуард Шармазанов написал:
«В рамках европеизации Армении они попытаются удовлетворить требования Алиева.
Никол и его клиенты попытаются реализовать требование Азербайджана, изменив Конституцию Армении под предлогом делимитации границ и  референдума о либерализации и европейских виз.
Не поддавайтесь искушению поехать в Европу.
Даже если 100 процентов граждан РА проголосуют за вступление в ЕС, никто в ЕС не ждет Республику Армения. А по сути идея референдума – это программа азербайджанизации Армении.
Под предлогом либерализации виз или установления мира они попытаются путем референдума пойти на уступки с суверенной территории РА, изменить герб Армении, убрать с герба гору Арарат, положения Декларация независимости, выполняя требование Алиева.