Ընթանում է հավաքի մասնակիցների դեմ կիրառված ժամկետանց հատուկ միջոցների օգտագործման փաստի կոծկում
ՆԳՆ մեր աղբյուրները տեղեկացնում են, որ վերջին երկու օրերին գերատեսչությունում ընթանում է հունիսի 12-ին խաղաղ հավաքի մասնակիցների դեմ կիրառված ժամկետանց հատուկ միջոցների օգտագործման փաստի կոծկում։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Սրբազան պայքար» տելեգրամյան էջը։
«Թույլ տրված ապօրինության հետքերը «մաքրելու» միտումով՝ ՆԳՆ հատուկ հանձնաժողովը «դուրս է գրել» կիրառված ժամկետանց հատուկ միջոցները։ Որոշ փոփոխություններ են կատարվել նաև ՆԳՆ տարբեր պաշտոնյաների՝ ավելի վաղ արձակված հրամաններում ու հանձնարարականներում։
Չնայած դրան, ըստ մեր աղբյուրների, ՆԳՆ պահեստներում դեռևս շարունակում են պահվել ժամկետանց հատուկ միջոցներ։ Նշենք, որ դրանց կիրառումը քրեորեն պատժելի արարք է», - նշված է հայտարարությունում։

Продолжается сокрытие факта применения к участникам митинга просроченных специальных средств
Наши источники в МВД сообщают, что в последние два дня ведомство скрывает факт применения просроченных специальных средств против участников мирного собрания 12 июня. Об этом сообщает Telegram-канал «Священная борьба».
"Стремясь "зачистить" следы беззакония, специальная комиссия МВД "выписала" просроченные специальные средства. Некоторые изменения также внесены в приказы и указания, изданные ранее различными должностными лицами МВД.
Несмотря на это, по данным наших источников, на складах МВД до сих пор хранятся просроченные спецсредства. Следует отметить, что их использование является уголовно наказуемым деянием", - говорится в сообщении.