«Viva University». ինքնադրսևորման և մասնագիտացման հարթակ՝ ուսանողների համար․ Շուրջ 300 շրջանավարտ՝ 9 տարվա ընթացքում
24/06/2024 18:17
Տեսական և գործնական գիտելիքներ, անհրաժեշտ հմտություններ, ինքնաբացահայտման և զարգացման մեկնարկային հնարավորություն. ազդարարվել է «Viva University» (Վիվա Յունիվերսիթի) կրթական ծրագրի հերթական փուլի մասին: Տարիների փորձը կիսելու Վիվա-ՄՏՍ-ի պատրաստակամությունը մեծ ներդրում է աշխատող-գործատու օղակում առաջընթաց արձանագրելու համար: 2015 թվականից իրականացվող «Viva University» ծրագիրը կարևոր հարթակ է՝ բուհերի ուսանողների մասնագիտական կողմնորոշման համար: Դրան մասնակցելու հնարավորություն են ստանում ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլև մարզերի ուսանողները, ինչը կարևոր է նաև մայրաքաղաքից դուրս՝ մասնագիտական կարողությունների զարգացման հարցում:
Ինը տարվա ընթացքում տեսական, գործնական գիտելիքներ, անհրաժեշտ հմտություններ և զարգացման մեկնարկային հնարավորություն է ստացել ավելի քան երեք հարյուր շրջանավարտ: Վաճառքի և բաժանորդների սպասարկման, իսկ վերջին տարիներին նաև ՏՏ (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների) (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների) ոլորտներում գիտելիք ու հմտություն ձեռք բերած 45 երիտասարդ ավարտական հավաստագիր է ստացել, ինչը փորձառության փաստ և առավելություն է՝ աշխատաշուկա մտնելու համար: Լավագույններից 13-ը համալրել է Վիվա-ՄՏՍ-ի շարքերը: Քառասունհինգ հոգուց բաղկացած ուսանողների հերթական խումբը նախ անցնելու է տեսական, ապա՝ գործնական դասընթացներ: Ուսանողներն իրենց նախընտրելի կամ բնակության վայրին մոտ գտնվող սպասարկման կենտրոններում ձեռք են բերելու բաժանորդի հետ հաղորդակցման և բարեկիրթ սպասարկման հմտություն:
«Որևէ տեղ աշխատելու և հաջողված մասնագետ լինելու համար, տեսական և գործնական գիտելիքներին զուգահեռ, անհրաժեշտ է անընդհատ սովորելու պատրաստակամություն, պատասխանատվություն, հետևողականություն, նպատակասլացություն, թիմում աշխատելու, միմյանց հարգելու և արդյունավետ համագործակցության հմտություն: Այս կրթական ծրագիրն այդ ամենին տիրապետելու հնարավորություն է: Դուք տեսնելու եք թե ինչպես են միմյանց հետ աշխատում Վիվա-ՄՏՍ-ի տարբեր վարչությունների և նույն թիմում ամենօրյա ռեժիմով հաղորդակցվող աշխատակիցները: Ձեզ սպասում է հաճախորդների հետ շփվելու, նրանց արդյունավետ առաջարկ ներկայացնելու և բարձրակարգ սպասարկելու՝ հետաքրքիր աշխատանք: Ձգտե՛ք հասնելու լավագույն արդյունքի: Ի դեպ, նախորդ տարվա մեր շրջանավարտներից լավագույն տասներեքը համալրել են Վիվա-ՄՏՍ-ի շարքերը: Հաջողություն եմ մաղթում բոլորիդ»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Մայրաքաղաքում և մարզերում «Viva University» (Վիվա Յունիվերսիթի) կրթական ծրագրի երկամսյա դասընթացներն իրականացվում են Վիվա-ՄՏՍ-ի Մարդկային ռեսուրսների և Բաժանորդների սպասարկման վարչությունների համատեղ ջանքերով:

Theoretical and practical knowledge, necessary skills, starting inception for self-development: another phase of the educational program “Viva University” is announced. The willingness of Viva-MTS to share its years of experience is a big contribution in enhancing employee-employer relations. “Viva University” program implemented since 2015, is an important platform for professional orientation of university students. It is open not only for students from the capital, but also for those from the regions, which is important for enhancing the development of labor market capacity in the regions.
Over nine years, more than three hundred graduates have acquired theoretical, practical knowledge, necessary skills and a starting inception for further development. 45 talented individuals in the fields of sales and customer service, and more recently, IT, received graduation certificates, which is to show their experience and enhance their employability: 13 of the best participants have joined Viva-MTS. Another group of forty-five students will first undergo theoretical and then practical trainings, including cultivating customer communication skills and delivering courteous service at the service centers of their choice or near their residence.
“The ability to learn continuously, being responsible, consistent, result-oriented, being a team player, being able to respect others and strive for a constructive cooperation are as important as theoretical knowledge and practical skills to work anywhere and be a successful professional. This educational program is an opportunity to master those skills. You will see how the employees of different departments at Viva-MTS work with each other and communicate as a team on a daily basis. You will be doing an exciting job – communicate with customers, present them offers effectively and provide high-quality service. Strive for the best result. By the way, the best 13 of our last year’s graduates have joined Viva-MTS. I wish you all the best of luck,” Viva-MTS General Director Armen Avetisian said.
The two-month courses of the educational program “Viva University” in the capital and regions are implemented owing to cooperation between the Human Resources and Customer Service Departments of Viva-MTS.