Աղետը նաև նրանում է, որ ոչ մեկ չգիտի, թե կուլիսներում  ինչ է պայմանավորվել ՔՊ վերնախավը և զիջողականության քաղաքականությունը որտե՞ղ և ե՞րբ է վերջանում
24/06/2024 09:49
Աղետը նաև նրանում է, որ ոչ մեկ չգիտի, թե կուլիսներում ինչ է պայմանավորվել ՔՊ վերնախավը և զիջողականության քաղաքականությունը որտե՞ղ և ե՞րբ է վերջանում
Երբ ՔՊ ղեկավարը հայտարարում է, որ սխալ է գործել` 2018-ին անկեղծ չասելով հանրությանը, որ Արցախը պետք է հանձնի, սա կրկնակի ողբերգության մասին է խոսում, նման տեսակետ է հայտնել ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այն, ինչ արեց ՔՊ-ն Արցախի ու ՀՀ մի շարք բնակավայրերի նկատմամբ, ցավոք, արդեն սարսափելի իրականություն է:
Բայց միաժամանակ հարց է առաջանում` ունի՞ որևէ մեկը երաշխիք, որը վաղը, մեկ ամիս կամ մեկ տարի հետո, ՀՀ հերթական տարածքը հանձնելիս Փաշինյանը չի ասի` գիտե՞ք, ես մեղավոր եմ, որ օրինակ` 2023 կամ 24 թվականին ձեզ չէի ասել, որ մեզ միայն Երևանն էլ բավարար է` ինքնիշխան, լեգիտիմ պետություն ունենալու համար:
Իրավիճակի ողջ աղետը նաև սրանում է, որ ոչ մեկ չգիտի, թե ինչ է կուլիսներում պայմանավորվել ՔՊ վերնախավը և զիջողականության քաղաքականությունը որտե՞ղ և ե՞րբ է վերջանում»:

Беда еще и в том, что никто не знает, о чем за кулисами договорилась верхушка ГД, где и когда закончится политика уступок
Когда глава ГД заявляет, что допустил ошибку, не заявив честно общественности в 2018 году о необходимости сдачи Арцаха, это говорит о двойной трагедии, такую точку зрения высказал депутат НС Тигран Абрамян.
«К сожалению, то, что сделала ГД с Арцахом и рядом населенных пунктов Републики Армения, уже является ужасной реальностью.
Но в то же время возникает вопрос: есть ли у кого-нибудь гарантия, что завтра, через месяц или через год, когда Пашинян сдаст очередную территорию Армении, Пашинян не скажет, знаете ли, это я виноват, что, например, в 2023 или 2024 году я вам не говорил, что нам достаточно одного лишь Еревана, чтобы иметь суверенное, легитимное государство.
Вся катастрофа ситуации еще и в том, что никто не знает, о чем закулисно договорилась верхушка ГД и где и когда закончится политика уступок».