Միասնական տոմսային համակարգը կներդրվի 171 նոր ավտոբուսի ու նոր տրոլեյբուսի գիծ մտնելուց հետո միայն. Ավինյան
25/06/2024 11:25
Երևանում հանրային տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգի ներդրման ժամկետի հետաձգումը պայմանավորված է նրանով, որ 171 նոր ավտոբուսներն ու տրոլեյբուսներն ամբողջությամբ չեն ներկրվել, այս մասին Երևանի ավագանու նիստին հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Ես վստահեցնում եմ, որ բոլոր հնարավոր խոռոչները, որոնք առկա էին այդ կառույցում, նոր համակարգն ուղղակիորեն կչեզոքացնի, հաշվի առնելով, որ կանխիկի դրամաշրջանառություն այլևս չի ենթադրվում»,-ասաց Ավինյանը։

Единую билетную систему в общественном транспорте Еревана внедрят лишь с вводом в эксплуатацию нового подвижного состава — 171 нового автобуса
25/06/2024 12:54
Единая билетная система будет внедрена в общественном транспорте Еревана только после ввода в эксплуатацию определенного количества новых автобусов и троллейбусов. Об этом заявил мэр Тигран Авинян на заседании Совета старейшин Еревана.
"Перенос даты внедрения единой билетной системы обусловлен обещанием, данным ереванцам, что это произойдет только после того, как на линии выйдут 171 новый автобус и троллейбус. Уверяю вас, что новая система напрямую нейтрализует все возможные лазейки, которые существовали в этой структуре, учитывая, что обращение наличных денег больше не предполагается", - заявил мэр Еревана.