Հայաստանին անհանգստացնում է Ադրբեջանի կողմից տարածվող ապատեղեկատվությունը. ՀՀ ԱԽ քարտուղար
Հայաստանին անհանգստացնում է Ադրբեջանի կողմից տարածվող ապատեղեկատվությունը, թե Հայաստանից հրադադարի խախտում է լինում, այս մասին լրագրողներին ասաց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Բնականաբար, Հայաստանին անհանգստացնում են նման հաղորդագրությունները, որովհետև միանշանակ է, որ հայկական կողմից էսկալացիայի որևէ քայլ չի եղել, կրակոցներ չեն եղել, մեզ անհանգստանցում է, որ նման կեղծ լուրեր են տարածում, բայց նաև խնդրին լուծում տալու նպատակով մենք  Ադրբեջանին առաջարկել ենք, որպեսզի համատեղ հետաքննման մեխանիզմ ստեղծենք՝ դա կարող է լինել քննչական կամ այլ մարմիններ»,- ասաց նա։
Գրիգորյանի խոսքով՝ Ադրբեջանը դեռևս Հայաստանի այս առաջարկին չի արձագանքել։
«Եթե Ադրբեջանը պնդումեր է կատարում, որ այդպիսի դեպքեր են եղել, բնականաբար, Հայաստանն ասում է, որ նման բան չի եղել, մենք վստահ ենք, որ չի եղել, եթե Ադրբեջանը հետաքրքրված է իրականությունով, ապա, կարծում եմ, որ առաջարկը լավ հնարավորություն է»,- նշեց նա։

Армения обеспокоена дезинформацией, распространяемой Азербайджаном — Секретарь Совбеза Армении
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил журналистам, что Армения обеспокоена дезинформацией, распространяемой Азербайджаном, что Армения нарушает режим прекращения огня.
"Естественно, Армения обеспокоена такими сообщениями, потому что ясно, что с армянской стороны не было никакой эскалации, не было выстрелов, мы обеспокоены тем, что распространяются такие ложные новости, но также для решения проблемы мы предложили Азербайджану создать двусторонний механизм для расследования случаев нарушения перемирия, это могут быть следственные или другие органы", - сказал он.
По словам Григоряна, Азербайджан пока не отреагировал на это предложение Армении.
"Если Азербайджан утверждает, что такие случаи имели место, естественно, Армения говорит, что ничего подобного не было, мы уверены, что этого не было, если Азербайджан интересуется реальностью, то я думаю, что это предложение - хорошая возможность", - отметил он.