Որոշ ժամանակ անց մանրամասն կանդրադառնամ շարժման ձևավորմանն ու ընթացքին․ Սուրեն Պետրոսյան
Վերցված այս դադարը հարկավոր էր ճանաչելու համար ոչ այնքան «խոսացողներին», որքան «լռողներին», նաև այն մարդկանց, որոնք իմանալով ճշմարտությունը իրենց լռելայն համաձայնությունն են տվել «խոսացողներին», գրել է Ժողովրդավարական համախմբում կուսակցության նախագահ Սուրեն Պետրոսյանը։
«Հավատարիմ մնալով Շարժման սկզբունքներին, մասնավորապես, որ այն արդարության և ճշմարտության շարժում է և բնականաբար ենթադրում է նաև ստի դեմ պայքար, ապա որոշ ժամանակ անց մանրամասն կանդրադառնամ շարժման ձևավորմանն ու ընթացքին:
Կանդրադառնամ նաև նրան թե, որքան իմաստուն ու հեռատես են Ոսկեպարի մեր բնակիչները և թե ինչպես են իրականանում նրանց կանխատեսումները», - նշել է նա:

Сурен Петросян: Через некоторое время я подробно расскажу о становлении и ходе движения
Эта пауза была необходима для того, чтобы узнать не столько "говорящих", сколько "молчаливых", а также тех людей, которые, зная правду, дали свое молчаливое согласие "говорящим", - написал председатель партии "Демократическое объединение" Сурен Петросян.
«Оставаясь верным принципам Движения, в частности, тому, что это движение справедливости и правды и, естественно, предполагает борьбу с ложью, через некоторое время я подробно расскажу о становлении и ходе движения.
Я также расскажу о том, насколько мудры и дальновидны наши жители Воскепара и как сбываются их предсказания", - сказал он.