Ադրբեջանն Իտալիայից   ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ է ստացել, Ալիևը հայտարարել է՝ ռազմատեխնիկական համագործակցություն են ծավալելու
26/06/2024 17:10
Ադրբեջանն Իտալիայից ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ է ստացել, Ալիևը հայտարարել է՝ ռազմատեխնիկական համագործակցություն են ծավալելու
Իտալիայի պաշտպանության նախարար Գիդո Կրոզետոյի գլխավորած պատվիրակությունը Բաքվում է։ Պատվիրակության հետ հանդիպել է այդ երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևն ու հայտարարել՝ Ադրբեջանն ու Իտալիան նոր էջ են բացում երկկողմ հարաբերություններում։
ՏԱՍՍ գործակալության հաղորդմամբ, Ադրբեջանն Իտալիայից C-27J Spartan ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ է ստացել։ Այդ կապակցությամբ էլ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Իտալիայի հետ ռազմատեխնիկական համագործակցություն են սկսում։
«Այսօր ստացանք C-27J Spartan իտալական ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռը։ Այսպիսով, Իտալիայի հետ սկսելով համագործակցությունը ռազմատեխնիկական ոլորտում՝ մենք նոր էջ ենք բացում երկկողմ հարաբերություններում»,- ասել է նա՝ հավելելով, թե իրենց երկրների միջև հարաբերությունները «վստահաբար ընդլայնվելու են»։

Рим передал Баку военно-транспортный самолет С-27J Spartan: Алиев заявил, что они будут развивать военно-техническое сотрудничество
26/06/2024 17:21
Азербайджан и Италия открывают новую страницу в двусторонних отношениях. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев, принимая в Баку делегацию во главе с министром обороны Италии Гуидо Крозетто.
"Сегодня Азербайджан получил итальянский военно-транспортный самолет С-27J Spartan. Таким образом, начав сотрудничество в военно-технической сфере, мы открыли новую страницу в двусторонних отношениях", - подчеркнул Алиев, передает агентство ТАСС.
Италия и Азербайджан во многих областях взаимодействуют как стратегические партнеры, добавил он, выразив уверенность в дальнейшем расширении отношений между Баку и Римом.