Տիգրան Խաչատրյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայի հետ բազմաոլորտ համագործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման գործընթացում Զարգացման ֆրանսիական գործակալության դերակատարումը
26/06/2024 13:38
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հյուրընկալել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության Եվրասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Մաթյո Վասյորի գլխավորած պատվիրակությանը:
Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայի հետ բազմաոլորտ համագործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման գործընթացում Զարգացման ֆրանսիական գործակալության դերակատարումը:
Մասնավորապես կարևորվել է ԶՖԳ միջոցով ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների օրակարգին ցուցաբերված աջակցությունը՝ ինչպես քաղաքականության վրա հիմնված բյուջետային, այնպես էլ տեխնիկական աջակցության ծրագրերի միջոցով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի, այդ թվում՝ Վեդու ջրամբարի կառուցման աշխատանքների և այլ ընթացիկ ծրագրերի վերաբերյալ:

Вице-премьер Тигран Хачатрян высоко оценил роль Французского агентства развития в процессе дальнейшего расширения и углубления многоотраслевого сотрудничества с Францией
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с региональным директором Французского агентства развития по странам Евразии Матье Вассьером. На встрече также присутствовал посол Франции в Армении Оливье Декотиньи.
Приветствуя гостей, вице-премьер высоко оценил роль Французского агентства развития в процессе дальнейшего расширения и углубления многоотраслевого сотрудничества с Францией.
В частности, была подчеркнута важность поддержки реализуемой правительством Республики Армения повестки реформ через ФАР, как посредством основанных на политике бюджетных программ, так и программ технической помощи.
Собеседники обменялись мыслями по представляющим взаимный интерес вопросам, в том числе по строительству водохранилища Веди и другим текущим проектам.