ՀՀ տարածքը 29 743 քկմ է, դա չի էլ քննարկվում. Փաշինյանի նորանշանակ խորհրդական (Տեսանյութ)
Լոռու նախկին մարզպետ Արամ Խաչատրյանը, ով նախօրեին նշանակվել է վարչապետի խորհրդական, հերքում է, թե ինքն աշխատանքից ազատվել է դպրոցների մարզադահլիճներում արձանագրված թերացումների պատճառով։
«Դուք որևիցե մեկից լսե՞լ եք, որ ես դրա համար եմ ազատվել։ Ես եմ դիմում գրել, ազատվել։ Դա զուգադիպություն է եղել»,-ասաց Խաչատրյանը՝ նշելով, թե անձնական պատճառներ է ունեցել, այդ պատճառով էլ աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել։
Հարցին, թե ինչ խորհուրդներ է տալու Նիկոլ Փաշինյանին՝ Խաչատրյանը պատասխանեց.
«Ընթացքում կերևա, դեռ կոնկրետ ոլորտներ չկան։ Ես զինվորական եմ, նախկինում էլ մարզպետ եմ եղել»։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե հնարավո՞ր է, որ վարչապետին խորհուրդ տա կորցրած տարածքները հետ վերադարձնելու մասին՝ նորանշանակ խորհրդականը պատասխանեց.
«ՀՀ տարածքը 29 743 քկմ է, դա չի էլ քննարկվում։ Դիվանագիտական ճանապարհով պետք է խնդիրը լուծվի։ Մենք չպետք է շեղվենք խաղաղության պայմանագրի օրակարգից»։

Территория Армении составляет 29 743 квадратных километра, это даже не обсуждается — Новоназначенный советник Пашиняна (Видео)
27/06/2024 13:30
Бывший губернатор Лорийской области Арам Хачатрян, назначенный вчера советником премьер-министра, отрицает, что его уволили из-за недостатков, зафиксированных в школьных спортзалах.
«Вы когда-нибудь слышали от кого-нибудь, что меня освободили из-за этого? Я сам написал заявление об увольнении. Это было совпадение», - сказал Хачатрян, отметив, что у него были личные причины, поэтому он подал заявление об увольнении.
На вопрос, какие советы он будет давать Николу Пашиняну, Хачатрян ответил:
«Это будет видно со временем, конкретных секторов пока нет. Я военный, раньше был губернатором».
Журналисты поинтересовались, может ли он дать совет премьер-министру по вопросу возвращения утраченных территорий, новоназначенный советник ответил:
"Территория Армении составляет 29743 квадратных километра, это даже не обсуждается. Проблему следует решить дипломатическим путем. Мы не должны отклоняться от повестки дня мирного соглашения».