Freedom House-ի զեկույցները կարևոր ազդակ են հաղորդում կառավարությանը. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Freedom House միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության Եվրոպայի և Եվրասիայի ծրագրերի տնօրեն Մարկ Բեհրենդտին:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և քաղաքացիական հասարակության միջև համագործակցությունն ու երկխոսությունը, ինչը նպաստում է տարբեր ոլորտներում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Freedom House-ի զեկույցները ևս կարևոր ազդակ են հաղորդում կառավարությանը՝ ռեֆորմներն առաջ մղելու գործում: Վարչապետը շեշտել է, որ ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացումն ու բարեփոխումների օրակարգը կառավարության համար ռազմավարություն է:
Զրուցակիցները քննարկել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի, խոսքի ազատության, դատական համակարգի անկախության ապահովման և այլ ուղղություններով իրականացվող բարեփոխումներին, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խնդիրների ու դրանց լուծման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության քայլերին վերաբերող հարցեր:

Отчеты Freedom House посылают правительству важный импульс — Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян принял директора программ правозащитной организации Freedom House по Европе и Евразии Марка Берендта (Marc Behrendt).
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества и диалога между правительством Республики Армения и гражданским обществом, которые способствуют эффективному осуществлению демократических реформ в различных сферах. Никол Пашинян отметил, что отчеты Freedom House также содержат важный импульс правительству в продвижении реформ. Премьер-министр подчеркнул, что развитие демократических институтов и повестки реформ является стратегией правительства.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с борьбой с коррупцией, свободой слова, обеспечением независимости судебной системы и реформами в других направлениях, проблемами вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха и шагами правительства Республики Армения по их решению.