ԵՄ-ի էլիտար պարտեզում աշխարհաքաղաքական մուրացկանների համար տեղ չկա. Արմեն Աշոտյան (Տեսանյութ)
ԵԽԽՎ-ն ցինիկության միջազգային առաջնությունում՝ միջազգային կառույցների մեջ առաջատարների խմբում է. այս մասին հերթական դատական նիստի ավարտին հայտարարեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Ժամանակին արժեքների հարթակ էր, իսկ հիմա՝ քաղաքական շահերի: Ժամանակին Հայաստանի իշխանություններն Ադրբեջանի դեմ էին այնտեղ պայքարում, իսկ այսօրվա իշխանությունները սեփական ժողովրդի հանդեպ են փորձում հաղթանակ տանել»,- նշեց նա:
Խոսելով ԵՄ-ին միանալու և հանրաքվե անցկացնելու հավանականության մասին՝ Աշոտյանն ընդգծեց. «Ավելի նպատակահարմար կլինի հանրաքվե անել Անդրոմեդայի համաստեղությանը միանալու համար, քանի որ ավելի իրատեսական է: Եվրամիության էլիտար պարտեզում աշխարհաքաղաքական մուրացկանների համար տեղ չկա»:

В элитном саду ЕС нет места геополитическим попрошайкам — Армен Ашотян
ПАСЕ входит в число лидеров международного первенства по цинизму. Об этом заявил вице-президент РПА Армен Ашотян по итогам очередного заседания суда.
«Раньше это была платформа ценностей, а теперь — политических интересов. В свое время власти Армении боролись там против Азербайджана, а сегодняшние власти пытаются победить собственный народ", - сказал он.
Говоря о возможности вступления в ЕС и проведения референдума, Ашотян подчеркнул. «Было бы целесообразнее провести референдум по присоединению к созвездию Андромеды, потому что это более реалистично. В элитном саду Евросоюза нет места геополитическим попрошайкам».