Այն աղետը, այն հայրենահանձնումը, որը տեղի է ունենում Տավուշում, շատ շուտով հասնելու է նաև Սյունիք, Գեղարքունիք և Արարատ․ Բագրատ  Սրբազան
28/06/2024 19:21
Այն աղետը, այն հայրենահանձնումը, որը տեղի է ունենում Տավուշում, շատ շուտով հասնելու է նաև Սյունիք, Գեղարքունիք և Արարատ․ Բագրատ Սրբազան
«Ինչպես Տավուշի համար եմ ասել, այնպես էլ Մեղրիի համար եմ ասում՝ սա մեր հայրենիքի դարպասն է։ Ընդամենը 4 տարի առաջ այս դարպասները շատ ավելի լայն ու երկար էին»,- Մեղրիի ու Ագարակի բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց Բագրատ Սրբազանը։
«Այն աղետը, այն հայրենահանձնումը, որը տեղի է ունենում Տավուշում, շատ շուտով հասնելու է նաև Սյունիք, Գեղարքունիք և Արարատ։ Մեր շարժման բուն ծագումը տեղի է ունեցել հայրենահանձնումը կասեցնելու համար»,- ընդգծեց Սրբազանը։
Գործ ունենք մի ահռելի պետական կեղտոտ ապարատի դեմ, որի երազանքը փողն է ու պաշտոնը, իսկ ամենամեծ գործիքը՝ սուտն ու կեղծիքը, հավելեց Սրբազանը։
«Որքան սուտը շատանում է, այնքան մեր հայրենիքը փոքրանում է։ Այս պայքարն իշխանափոխությունից ավելին է, իշխանափախությունն ընդամենը մի փոքրիկ բաղադրիչ է, մեր պայքարն արժեքների փոփոխության մասին է, մարդկանց վերադարձնելու հաշտության, արդարության ու ճշմարտության»,- ասաց նա։

Та катастрофа, та сдача Родины, которая происходит в Тавуше, очень скоро дойдет до Сюника, Гегаркуника и Арарата — Баграт Србазан
28/06/2024 20:02
«Точно так же, как я сказал о Тавуше, я говорю и о Мегри: это ворота нашей Родины. Всего 4 года назад эти ворота были намного шире и длиннее", - сказал Баграт Србазан на встрече с жителями Мегри и Агарака.
«Та катастрофа, та сдача Родины, которая происходит в Тавуше, очень скоро дойдет до Сюника, Гегаркуника и Арарата. Зарождение нашего движения имело место с целью остановить сдачу Родины", - подчеркнул архиепископ.
Мы имеем дело с огромным грязным государственным аппаратом, мечта которого — деньги и положение, а самым большим инструментом — ложь и подлог», — добавил архиепископ.
«Чем больше лжи, тем меньше становится наша Родина. Эта борьба - больше, чем смена власти, смена власти - лишь малая составляющая, наша борьба - о смене ценностей, о возвращении людей к миру, справедливости и правде", - отметил он.