Մեր երկրին պետք են ուժեղ ու նպատակասլաց երիտասարդներ. մենք հաղթանակների կարիք հիմա շատ ունենք. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
29/06/2024 13:21
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն Օլիմպավանում հյուրընկալել է գրեփլինգ մարզաձևի ներկայացուցիչներին:
Վերջին տարիներին այս մարզաձևով զբաղվող մարզիկները լուրջ հաջողություններ են գրանցել՝ նվաճելով 133 մեդալ աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում:
«Քանի որ մեր երկրում այս մարզաձևը պետական օժանդակություն չունի, ֆեդերացիան ՀԱՕԿ-ից աջակցություն է խնդրել Եվրոպայի ու աշխարհի առաջնություններին մասնակցելու համար, և իմ կողմից ստացել դրական արձագանք:
Հայաստանը սպորտում աշխարհի հզորների հետ է ոտք մեկնում ու հաղթում, և դա անշուշտ հպարտության աներևակայելի զգացողություն է պարգևում համայն հայությանը:
Իսկ այսօր մեր երկրին պետք են ուժեղ ու նպատակասլաց երիտասարդներ: Մենք հաղթանակների կարիք հիմա շատ ունենք»,- նշել է Գագիկ Ծառուկյանը:

Гагик Царукян: Нашей стране нужны сильные и целеустремленные молодые люди: Нам сейчас нужны победы (Видео)
29/06/2024 13:43
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян принял в Олимпаване представителей грэпплинга.
За последние годы спортсмены, занимающиеся этим видом спорта, добились серьезных успехов, завоевав 133 медали на чемпионатах мира и Европы.
«Поскольку этот вид спорта не имеет государственной поддержки в нашей стране, федерация обратилась в НОКА за поддержкой для участия в чемпионатах Европы и мира и получила от меня положительный отклик.
Армения соревнуется с сильными мира сего в спорте и побеждает, и это, безусловно, вызывает у всех армян невероятное чувство гордости.
И сегодня нашей стране нужны сильные и целеустремленные молодые люди. Нам сейчас нужны победы", - сказал Гагик Царукян.