Արցախի թեմի առաջնորդը հանդիպել է Արարատում, Վեդիում, Արտաշատում, Մասիսում բնակություն հաստատած արցախցիների հետ, իր հայրական օրհնությունը փոխանցել նրանց
29/06/2024 17:07
Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը շարունակում է շրջել թեմերով ու հանդիպել բռնի տեղահանված հայրենակիցների հետ։ Հանդիպումների նպատակն է համախմբել և սրտապնդել արցախահայությանը, տեղեկանալ վերջիններիս խնդիրների մասին և գտնել համապատասխան լուծումներ:
Հունիսի 26-27-ը Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանն այցելել է Մասյացոտնի թեմ։
Ինչպես հայտնում են ՀԱՍԵ Արցախի թեմից, թեմակալ առաջնորդը տեղի հոգևորականների ուղեկցությամբ այցելել է Արարատ, Վեդի, Արտաշատ և Մասիս քաղաքներ:
Վրթանես Սրբազանն իր հայրական օրհնությունն է փոխանցել արցախցիներին, ներկայացրել հանդիպումների նպատակն ու հետագա անելիքները:
Հանդիպմանը ելույթ են ունեցել  նաև Արցախի թեմի թեմական խորհրդի ատենապետ տիար Լեռնիկ Հովհաննիսյանն ու Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի սոցիալական ծառայության գրասենյակի փոխտնօրեն տիկին Ազատուհի Սիմոնյանը:

Глава Арцахской епархии встретился с арцахцами, проживающими в Арарате, Веди, Арташате, Масисе, и передал им свое отеческое благословение
Глава Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви, Преподобный Отец Вртанес Абрамян продолжает посещать епархии и встречаться с вынужденно перемещенными соотечественниками. Цель встреч – объединить и поддержать арцахских армян, узнать об их проблемах и найти соответствующие решения.
26-27 июня глава Арцахской епархии Преосвященный Отец Вртанес Абрамян посетил Масиацотнскую епархию.
Как сообщили в Арцахской епархии ААЦ, глава епархии в сопровождении местного духовенства посетил города Арарат, Веди, Арташат и Масис.
Вртанес Србазан передал арцахцам свое отеческое благословение, представил цели встреч и дальнейшие действия.
На встрече также выступили председатель епархиального совета Арцахской епархии Лерник Ованнисян и заместитель директора управления социального обслуживания Первопрестольного Святого Эчмиадзина госпожа Азатуи Симонян.