Սյունիքում դեռևս բազմաթիվ անելիքներ ունենք. Գառնիկ Դանիելյան
Սյունեցիների հիմնական մտահոգության առարկան անվտանգությունն է, որը խաթարվել է իշխանությունների վարած քաղաքականության հետևանքով, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը:
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, ինչպես տեղեկացրել էինք, եռօրյա այցով Սյունիքում ենք։ Երեկ Մեղրիի կենտրոնական հրապարակում հանդիպեցինք Մեղրիի, Ագարակի բնակիչների հետ։ Այսօր վաղ առավոտյան բարձրացանք Խուստուփ լեռը, որտեղ հարգանքի տուրք մատուցեցինք լեռան լանջին գտնվող Նժդեհի շիրմին։
Այցելեցինք Ներքին Հանդ, անմիջական զրույցներ ունեցանք բնակիչների հետ։ Ինչպես և կանխատեսում էինք, սյունեցիների հիմնական մտահոգության առարկան անվտանգությունն է, որը խաթարվել է իշխանությունների վարած քաղաքականության հետևանքով։
Սյունիքում դեռևս բազմաթիվ անելիքներ ունենք։ Առաջիկայում հանդիպումներ կլինեն նաև Կապանում, Քաջարանում, Գորիսում, Սիսիանում և մի շարք համայնքներում։
Թեև մեր այցը դեռևս ընթացքի մեջ է, բայց արդեն կարող եմ նշել, որ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը՝ Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ, Սյունիքում արժանանում է միմիայն ջերմ վերաբերմունքի»,- նշել է նա:

Нам еще многое предстоит сделать в Сюнике — Гарник Даниелян
Основная озабоченность для жителей Сюника вызывает безопасность, подорванная в результате политики властей, написал на своей странице в Facebook депутат фракции "Армения" Гарник Даниелян.
"Уважаемые соотечественники, как мы сообщали, находимся в Сюнике с трехдневным визитом. Вчера на центральной площади Мегри мы встретились с жителями Мегри, Агарака. Сегодня рано утром мы поднялись на гору Хуступ, где отдали дань уважения и памяти у могилы Нжде на склоне горы.
Мы побывали в Неркин-Ханде, напрямую пообщались с жителями. Как мы и прогнозировали, главной заботой жителей Сюника является безопасность, подорванная политикой властей.
Нам еще многое предстоит сделать в Сюнике. В ближайшее время встречи также пройдут в Капане, Каджаране, Горисе, Сисиане и ряде общин. Хотя наш визит еще продолжается, я уже могу отметить, что к движению "Тавуш во имя Родины" под руководством архиепископа Баграта Галстаняна в Сюнике относятся только тепло", - сказал он.