Ալեն Սիմոնյանը պարգևատրել է ԱԺ-ի անվտանգության աշխատակիցներին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 28-ին կարգադրություն է ստորագրել, որով պարգևատրել է Պետական պահպանության ծառայության աշխատակիցներին:
Ըստ կարգադրության՝ Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայության կազմավորման տոնի առթիվ ծառայողական պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար Պետական պահպանության ծառայության աշխատակիցներին պարգևատրել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի հուշանվերով՝ համաձայն 1-ին հավելվածի, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրով` համաձայն 2-րդ հավելվածի:

Ален Симонян наградил сотрудников службы Службы государственной охраны НС
28 июня председатель НС Ален Симонян подписал распоряжение, которым наградил сотрудников Службы государственной охраны.
Согласно распоряжению, в связи с праздником образования Службы государственной охраны Республики Армения награждены сотрудники Службы государственной охраны за отличное и ответственное выполнение служебных обязанностей памятным знаком председателя Национального собрания Республики Армения, согласно Приложению 1, а также благодарственной грамотой председателя Национального собрания Республики Армения, согласно приложению 2.