«Շիրակ» օդանավակայանում ռումբի առկայության մասին կեղծ ահազանգ կատարելու կասկածանքով ձերբակալել են 36-ամյա տղամարդու
02/07/2024 15:42
«Շիրակ» օդանավակայանում ռումբի առկայության կեղծ ահազանգը կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է 36-ամյա տղամարդ, այս մասին հայտնում է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Ահազանգը, իբր «Շիրակ» օդանավակայանում ռումբ կա տեղադրված, կեղծ է։
ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները, համագործակցելով ԱԱԾ գործընկերների հետ և ձեռնարկելով անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, կեղծ ահազանգը կատարելու կասկածանքով ձերբակալել են 36-ամյա տղամարդու։

36-летний мужчина задержан по подозрению в подаче ложного сигнала о наличии бомбы в аэропорту "Ширак"
02/07/2024 16:25
36-летний мужчина задержан по подозрению в подаче ложного сигнала о наличии бомбы в аэропорту "Ширак", об этом сообщил пресс-секретарь министра внутренних дел Нарек Саргсян.
"Сигнал о том, что в аэропорту «Ширак» в Гюмри заложена бомба, является ложным.
Сотрудники полиции МВД, сотрудничая с коллегами из СНБ и проводив неотложные оперативно-розыскные действия, задержали 36-летнего мужчину по подозрению в подаче ложного сигнала.