Պուտինն Աստանայում երկկողմ հանդիպումներ կանցկացնի Էրդողանի և Ալիևի հետ
Վաղը Աստանայում տեղի է ունենալու Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի պաշտոնական բացումը։ Բացման արարողությունից առաջ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Աստանայում մի քանի երկկողմ հանդիպումներ է անցկացնելու։  Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
Ինչպես նշել է Ուշակովը, նախատեսված են Վլադիմիր Պուտինըի հանդիպումները Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, ինչպես նաև Մոնղոլիայի նախագահ Ուխնաագին Խուրելսուխոմի, Չինաստանի ղեկավար Սի Ծինփինի, Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆի հետ։
Նշվում է նաև, որ Էրդողանի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվելիք հարցերից մեկը լինելու է Վլադիմիր Պուտինի հնարավոր այցը Թուրքիա։

Путин проведет в Астане двусторонние переговоры с Эрдоганом и Алиевым
Президент РФ Владимир Путин проведет на саммите Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) целую серию двусторонних встреч с лидерами других стран. Как сообщил на брифинге помощник президента РФ Юрий Ушаков, не исключено согласование дополнительных контактов на полях мероприятия.
Как отметил Ушаков, запланированы переговоры с президентами Азербайджана Ильхамом Алиевым, Монголии Ухнаагийн Хурэлсухом и Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом, председателем КНР Си Цзиньпином, премьер-министром Пакистана Шахбазом Шарифом.
Незадолго до запланированного на вечер неформального обеда участников саммита ожидается также встреча с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым.
Отмечается также, что возможный визит Владимира Путина в Турцию станет одним из вопросов, обсуждавшихся в ходе встречи с Эрдоганом.