2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիայի հետևանքով գտնվելու վայրն անհայտ անձ այլևս չկա․ ՔԿ
« Ադրբեջանի կողմից ՀՀ-ին փոխանցված՝ ենթադրաբար 2 հայ զինծառայողների մասունքների նույնականացման նպատակով 2022թ․ սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ-ի դեմ սանձաազերծված ագրեսիվ պատերազմի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում նշանակվել են դիակի դատաբժշկական և դատագենետիկական փորձաքննություններ։
Փորձաքննության եզրակացություններն ստացվել են, որոնց արդյունքում 2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիվ պատերազմի հետևանքով գտնվելու վայրն անհայտ՝ ՀՀ ԶՈւ երկու զինծառայողների ինքնությունները պարզվել են։
2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիայի հետևանքով գտնվելու վայրն անհայտ անձ այլևս չկա»։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հունիսի 21-ին հայկական կողմին փոխանցված մասունքներից մեկը 2022 թվականին Կուտականի դիրքերում ադրբեջանական ագրեսիայից զոհված Շիրազ Խաչատրյանինն է։

Установлены личности всех армянских военнослужащих, считавшихся пропавшими без вести в результате сентябрьской агрессии 2022 года
02/07/2024 18:48
Идентифицированы останки двух военнослужащих, переданных Азербайджаном. Об этом сообщила пресс-служба Следственного комитета Армении.
Таким образом, найдены все армянские военнослужащие, считавшиеся пропавшими без вести в результате сентябрьской агрессии 2022 года.
21 июня Служба национальной безопасности Армении объявила, что Баку передал Еревану останки двух армянских военнослужащих.
В рамках уголовного производства, инициированного в связи с агрессией Азербайджана 13-14 сентября 2022 года главным военным следственным управлением СК, были проведены судебно-медицинская и генетическая экспертизы.