Հունիսի  21-ին հայկական կողմին փոխանցված  մասունքներից մեկը 2022 թվականին   Կուտականի դիրքերում ադրբեջանական ագրեսիայից զոհված Շիրազ Խաչատրյանինն է
02/07/2024 17:43
Հունիսի 21-ին հայկական կողմին փոխանցված մասունքներից մեկը 2022 թվականին Կուտականի դիրքերում ադրբեջանական ագրեսիայից զոհված Շիրազ Խաչատրյանինն է
Հունիսի 21-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից տեղեկացրել էին, որ ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել ենթադրաբար 2022 թվականի սեպտեմբերյան երկօրյա մարտական գործողությունների ժամանակ զոհված 2 հայ զինծառայողի դիակ-մասունքները։
Այսօր Գեղարքունիքի մարզի Փոքր Մասրիկի գյուղապետ Սարգիս Նշանյանը 168.amին ասել է, որ արդեն հաստատվել է՝ փոխանցված դիակ-մասունքներից մեկը 2022 թվականին ադրբեջանական ագրեսիայի ժամանակ մարտիրոսված Շիրազ Խաչատրյանինն է։
«Քիչ առաջ Շիրազի հարազատների հետ էի խոսում, նրանք հաստատեցին այս ամենը։
Հավանաբար վաղը չէ մյուս օրը հուղարկավորությունը տեղի կունենա։ Հստակ չեմ կարող ասել, բայց ինչպես հասկացա, հարազատներն ուզում են, որ Շիրազը հուղարկավորվի գյուղում»,- նշել է Սարգիս Նշանյանը։

Останки одного из военнослужащих, переданных армянской стороне 21 июня, принадлежат Ширазу Хачатряну, погибшему в 2022 году в позициях у села Кутакан в результате азербайджанской агрессии
02/07/2024 18:21
21 июня Служба национальной безопасности Республики Армения сообщила, что азербайджанская сторона передала армянской стороне останки двух армянских военнослужащих, погибших в ходе двухдневных боевых действий в сентябре 2022 года.
Глава села Покр-Масрик Гегаркуникской области Саргис Ншанян сообщил сегодня 168.am, что уже подтверждено, что один из переданных останков-трупов принадлежит Ширазу Хачатряну, погибшему во время азербайджанской агрессии в 2022 году.
"Некоторое время назад я разговаривал с родственниками Шираза, они все это подтвердили.
Вероятно, похороны состоятся послезавтра. Не могу точно сказать, но, как я понял, родственники хотят, чтобы Шираз был похоронен в селе", - сказал Саргис Ншанян.