Բարձր ենք գնահատում ԱՄՆ-ի աջակցու­թյունն ու ջանքերը. Խաչատուրյանը շնորհավորել է Բայդենին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները Հայաստանի Հանրապետության կարևորագույն գործընկերներից է:
Վստահ եմ, որ այսուհետ ևս համատեղ ջանքերով կզարգացնենք մեր երկրների միջև ավելի քան երեսնամյա բազմաշերտ հարաբերությունները։
Բարձր ենք գնահատում Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցու­թյունն ու ջանքերը՝ ուղղված ինչպես Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության պահպան­մանը, այնպես էլ Հայաստանում ժողովրդավարական ու տնտեսական բարեփոխումների իրականացմանը:
Հայ-ամերիկյան համագործակցությանը մեծապես նպաստում են նաև ԱՄՆ-ում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք նշանակալի ավանդ ունեն երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում»,- ասվում է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

Мы высоко ценим поддержку и усилия США: Хачатурян поздравил Байдена
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту США Джо Байдену в связи с Днем независимости. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Соединенные Штаты – один из важнейших партнеров Армении, заявил Хачатурян, выразив убежденность, что страны продолжт развивать отношения во многих отраслях.
Он высоко оценил усилия США по сохранению стабильности на Южном Кавказе, а также их поддержку в осуществлении демократических и экономических реформ в Армении.
"Армяно-американскому сотрудничеству способствуют также наши соотечественники, проживающие в США, которые вносят значительный вклад в укреплении дружбы наших народов", — заявил Хачатурян.