Ամերիկացի կոնգրեսականները Վայոց ձորում հանդիպել են  ԵՄ քաղաքացիական առաքելության ներկայացուցիչների հետ
04/07/2024 18:27
Ամերիկացի կոնգրեսականները Վայոց ձորում հանդիպել են ԵՄ քաղաքացիական առաքելության ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը իր ֆեյսբուքյան էջում հետևյալ հաղորդագրությունն է տեղադրել․
«Հայաստան կատարած այցի ժամանակ ԱՄՆ կոնգրեսական պատվիրակությունը՝ կազմված ԱՄՆ Հելսինկյան հանձնաժողովի, Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի և Սենատի Զինված ծառայությունների հանձնաժողովի ներկայացուցիչներից, այցելեց Վայոց Ձոր, որտեղ հանդիպեց ԵՄ քաղաքացիական առաքելության ներկայացուցիչներին և դիտարկեց իրավիճակը Ադրբեջանի հետ սահմանին»։

Американские конгрессмены встретились с представителями гражданской миссии ЕС в Вайоцдзорской области
Посольство США в Армении разместило на своей странице в Facebook следующее сообщение:
«В ходе визита в Армению делегация Конгресса США в составе представителей Хельсинкской комиссии США, комитета Сената США по международным отношениям и комитета Сената США по вооруженным силам посетила Вайоцдзорскую область, где встретилась с представителями гражданской миссии ЕС и ознакомилась с ситуацией на границе с Азербайджаном».